سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ۲۵ فوریه ۲۰۲۰
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینما؛

دیروز سه شنبه ۱۸ دسامبر، آکادمی علوم و هنرهای سینما لیست کامل فیلم‌های بلند سینمایی را که واجد شرایط رقابت در مراسم اسکار پیش رو هستند، اعلام کرد.
دیروز سه شنبه ۱۸ دسامبر، آکادمی علوم و هنرهای سینما لیست کامل فیلم‌های بلند سینمایی را که واجد شرایط رقابت در مراسم اسکار پیش رو هستند، اعلام کرد.

به  گزارش هنرمندنیوز به نقل از هالیوود ریپورتر، آرام آرام با نزدیک شدن به روزهای برگزاری مراسم بزرگترین رویداد سینمایی جهان، صفحات سینمایی نشریات و خبرگزاری‌های جهان مملو از گمانه‌ها، لیست‌های احتمالی و لحظه شماری برای آغاز این مراسم بزرگ شده است.

دیروز سه‌شنبه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) آکادمی علوم و هنرهای سینما در جدیدترین اطلاعیه خود درباره مراسم پیش رو، تعداد فیلم‌های مجازی را که در این دوره به رقابت می ‌پردازند اعلام کرد که بر این اساس ۳۴۷ فیلم بلند سینمایی واجد شرایط برای رقابت در رشته‌های گوناگون برای کسب جوایز اسکار هستند که این رقم افزایشی ۶ عددی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

این ۳۴۷ فیلم شامل انواع فیلم هایی سینمایی است از تولیدات کمپانی‌های بزرگ گرفته تا فیلم‌ها و مستندهای کم خرج استودیوهای مستقل که بر اساس قوانین اسکار، اکران محدودی را از سر گذرانده‌اند.

بر اساس ضوابط و شرایط آکادمی علوم و هنرهای سینما تمام تولیدات سینمایی که بیش از ۴۰ دقیقه باشند به صورت ۳۵ یا ۷۰ میلی‌متری و یا یکی از فرمت‌های مصوب دیجیتالی پخش شده باشند، تا قبل از ۳۱ دسامبر در محدوده بخش لس‌آنجلس کالیفرنیا اکران شده باشند و این اکران حداقل به مدت ۷ روز بوده باشد، مجاز به رقابت برای کسب جوایز اسکار هستند.

تعداد فیلم های پذیرفته شده امسال گرچه افزایش نامحسوسی نسبت به سال قبل نشان می دهد، اما به صورت کلی بازه‌ای یکسان در سال‌های اخیر داشته است. این آمار در چند سال اخیر بدین صورت بوده است: امسال ۳۴۷ فیلم بلند، سال گذشته میلادی ۳۴۱ فیلم، ۳۳۶ فیلم در سال ۲۰۱۶، تعداد ۳۰۵ فیلم در سال ۲۰۱۵ و تعداد ۳۲۳ فیلم در سال ۲۰۱۴. تمامی اعضای آکادمی اسکار که جوایز براساس رای آن‌ها اعلام می‌شود لیستی از تمام فیلم‌های حاضر در رقابت را دریافت می کنند.

نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز سینمایی اسکار در تاریخ ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) اعلام و مراسم اصلی کمی بیشتر از یک ماه بعد از آن در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در دالبی تئاتر هالیوود برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..