جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان گفت: حوزه گردشگری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون فعالیت خاصی نداشته و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمک و قوت قلبی برای این صنعت است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان گفت: حوزه گردشگری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون فعالیت خاصی نداشته و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمک و قوت قلبی برای این صنعت است.

هنرمندنیوز: علی مرادی‌پور بیان کرد: فعالان این حوزه قانوناً چیزی برای پرداخت ندارند بنابراین با بخشیده شدن مالیات نه تنها دولت متضرر نخواهد شد بلکه بُرد تبلیغاتی نیز دارد.

وی با اعلام اینکه از ابتدای همه‌گیری کرونا هفت دفتر خدمات مسافرتی در همدان تعطیل شده است، افزود: فعالان گردشگری از ابتدای شیوع این بیماری تنها ۱۰ درصد نسبت به قبل فعالیت داشته‌اند و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمکی به این بخش می‌شود.

مرادی‌پور با اشاره به اینکه گردشگری هنوز به روال قبل برنگشته است، اظهار کرد: گردشگری تنها صنعتی است که آسیب خیلی زیادی از کرونا دیده است و فعالان این عرصه به ورشکستی رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه تعطیلات نوروز هم کمکی به این حوزه نکرد، گفت: در نوروز ۱۴۰۰ تورهای گردشگری که می‌توانست به صورت هوشمند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، حذف و سبب شد مردم با خودروهای شخصی به مسافرت بروند و حجم سفرها و در نتیجه شیوع کرونا افزایش یابد.

مرادی‌پور با اشاره به اینکه در این مدت هیچ کمکی به این صنعت نشده است، مطرح کرد: گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه، اشتغال ایجاد می‌کند و متأسفانه در مدت شیوع کرونا بیشتر شغل‌های مرتبط با این حوزه را از دست داده‌ایم.

وی شرح داد: در مدت یاد شده کمک‌های دولت شامل امهال وام‌ها بود که خود داستانی شده، از طرفی بانک‌ها جریمه و افزایش کارمزد این امهال را دریافت می‌کنند و از طرف دیگر با وجود اینکه معاون گردشگری اظهار کرده امهال پذیرفته شده اما بانک‌ مرکزی زیر بار نمی‌رود و آنچه مسئولان گردشگری گفته‌اند هنوز عملی نشده است‌.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..