یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دست‌اندرکاران جدید گروه هنر و تجربه لوگوی تازه‌ای را برای این گروه سینمایی طراحی کردند.
دست‌اندرکاران جدید گروه هنر و تجربه لوگوی تازه‌ای را برای این گروه سینمایی طراحی کردند.

هنرمندنیوز: اسفندماه سال گذشته بود که محمد خزاعی - رییس سازمان سینمایی - اعلام کرد: مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی از این پس به عنوان متولی بخش هنر و تجربه معرفی می‌شود و مرکز گسترش از این پس مدیریت، هماهنگی و نظارت بر فعالیت‌های این حوزه و همچنین، وظیفه حمایت و کمک به چرخه اکران فیلم‌های هنری و تجربی را بر عهده خواهد داشت.

او تاکید کرده بود: در فصل جدید حمایت از اکران آثار هنری و تجربی، در کنار مؤسسه هنر و تجربه ایرانیان، کلیه مؤسسات و دفاتر پخش و اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند هم می‌توانند در این عرصه حضور پیدا کنند و هیچ مجموعه‌ای به صورت انحصاری در این زمینه فعالیت نخواهد داشت.

یک روز پس از اعلام این تصمیم، موسسه هنروتجربه از همراهی هنرمندان در این هشت سال قدردانی و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک بار دیگر در خدمت سینمای ایران باشد.

تعطیلی این موسسه با واکنش‌هایی همراه بود و چند روز بعد محمد حمیدی مقدم - مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی - با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۲ اکران فیلم‌های هنری و تجربی در موسسه سینمایی هنر و تجربه ایرانیان، آغاز شده و طرح و ایده آن متعلق به سازمان سینمایی بوده و موسسه سینمایی هنر و تجربه ایرانیان فقط مجری بوده است، گفت:‌ «هنر و تجربه» حفظ و بیشتر حمایت خواهد شد، واژه «هنر و تجربه» سرمایه سازمان سینمایی است و به کشف استعدادهای بسیاری منجر شده، پس مهم است که حفظ و حراست شود. آنچه نباید لطمه بخورد، تداوم نمایش این فیلم‌ها برای مخاطبان است.

حالا پس از چند ماه واحد ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، اعلام کرده که با توجه به آغاز دوره تازه فعالیت گروه سینمایی «هنر و تجربه» از نامواره (لوگو) و هویت بصری این گروه که توسط رضا عابدینی مدیر هنری و گرافیست سرشناس طراحی شده است، رونمایی می‌شود.

همچنین گفته شده که نمایش‌های گروه سینمایی «هنر و تجربه» به زودی و با اعلام جدول نمایش در سینماهای منتخب این گروه آغاز خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..