دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی:

مدیرکل هنرهای نمایشی درباره حواشی رخ داده درباره تبلیغات تئاتر گفت عزت‌الله ضرغامی مدیر سابق رسانه ملی قول‌هایی در این باره داده بود که در نهایت آنها را فراموش کرده است.
مدیرکل هنرهای نمایشی درباره حواشی رخ داده درباره تبلیغات تئاتر گفت عزت‌الله ضرغامی مدیر سابق رسانه ملی قول‌هایی در این باره داده بود که در نهایت آنها را فراموش کرده است.

هنرمند: شهرام کرمی با اشاره به برخی تخلفات رخ داده در حوزه تبلیغات تئاتر به تسنیم گفت: «تخلف باید براساس مصوبه ۶۴۱ شورای انقلاب فرهنگی مورد برخورد قرار گیرد و مسئولیت این برخورد با شورای مرکزی نظارت و ارزشیابی‌ است. برخورد قانونی می‌تواند عدم دادن مجوز باشد.»

این حواشی با تبلیغات عظیم حسین پارسایی و نمایش «بینوایان» آغاز شد که در نتیجه آن شهرام کرمی اعلام کرد پارسایی در این باره تخلف کرده است و  فراتر از مجوز خود اقدام کرده است. اگرچه پارسایی نیز مسئلیت تبلیغات را به تهیه‌کنندگان نمایش یعنی محمد قدس و میثم احمدی نسبت داد، با این حال رسانه‌ها و اهالی تئاتر به وضعیت پیش آمده اعتراض کردند. کرمی گفت: «در مورد آقای پارسایی این هفته جلسه‌ای برگزار می‌شود که می‌تواند تذکر یا برخورد باشد. پارسایی گفته است اگر تصور ما تخلف است تبلیغات را پایین می‌آوریم.»

کرمی همچنین درباره برخی سخت‌گیری‌های اخیر در حوزه سالن‌داری با اشاره به اینکه مسئولیت‌پذیری سالن‌ها امر تازه‌ای نیست، گفت: «مراحل صدور مجوزها با هماهنگی سالن‌ها انجام می‌شود. ما به جز پیش‌تبلیغات مجوز عمومی نداریم. در گذشته اتفاق افتاده و مسئولیت آن را کارگردان پذیرفته است. مدیر سالن باید از مجوز صیانت کند و این در مجوز سالن‌ها درج شده است.»

وی همچنین درباره مسئله قیمت بلیت‌ها نیز گفت: «حساسیت رسانه روی بلیت‌ها موجب شد راهکاری برای این مسئله بیابیم. پیشتر به این موضوع فکر نکرده بودیم. به برخی از آثار به واسطه سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت باید نگاه حمایتی داشته باشیم ما باید کار را تسهیل کنیم و این باید برای همه تامین یابد. بیلبوردهای تبلیغاتی در اختیار شرکتهاست یک بند در پروانه‌های نمایش موجود است که هر گونه تبلیغ در رسانه‌های بیگانه ممنوع می‌باشد. به سازمان زیباسازی یک ماه پیش این قانون ابلاغ شده است.»

شهرام کرمی پیشتر نیز اعلام کرده بود که برای قیمت‌گذاری بلیت‌ها یک شورای صنفی تشکیل خواهد داد. وی با اشاره به وضعیت نامساعد تبلیغات تئاتر در کشور و عدم‌وجود بسترهای مناسب رسمی گفت: «تلویزیون برای تئاتر تبلیغ نمی‌کند ضرغامی قول داده بود که هیچ اتفاقی نیفتاد.»

او با نقد و حمایت توأمان از تئاتر تجاری اظهار داشت:«تئاتر این خاصیت را دارد که در ژانرهای مختلف نمود پیدا کند و تئاتر تجاری در تمام دنیا رواج دارد. این یک روند طبیعی است که در ایران تئاتر تجاری رشد کند. تئاتر تجاری به تئاتر کمک می‌کند؛ اما گسترشش بسیار لطمه می‌زند.»

کرمی همچنین درباره حواشی نمایش تازه علیرضا مهران با اشاره به اینکه متن نمایش طبق روال توسط کارگردان ارائه نشده است، تأکید کرد «شورا باید دو هفته پس از ارائه متن مجوز را صادر کند.»

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..