جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ۲ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

حمید ابراهیمی از اجرای نمایش آیینی "پشت دیوار عمارت" در تماشاخانه سرو  خبر داد.
حمید ابراهیمی از اجرای نمایش آیینی "پشت دیوار عمارت" در تماشاخانه سرو  خبر داد.

حمید ابراهیمی از اجرای نمایش آیینی "پشت دیوار عمارت" در تماشاخانه سرو  خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوز، حمید ابراهیمی ضمن گفتگویی با خبرنگار هنرمندنیوز از اجرای نمایش آیینی پشت دیوار عمارت به مدت یک ماه در تماشاخانه سرو خبر داد. کارگردان نمایش پشت دیوار عمارت با اشاره به موضوع این اثر اظهار کرد: قصه این به سال ۱۳۱۲ باز می گردد و مستندات تاریخی از آن وجود دارد و روایتی حقیقی به دنبال دارد. این نمایش یک قصه عاشقانه و عارفانه دارد و وصل مستقیم به مسائل مذهبی و تاریخی آن دوره دارد. وی در توضیخ خلاصه داستان نمایش «پشت دیوار عمارت» ابراز داشت: قصه این نمایش به یک عمارت و دو دختر او بازمیگردد که یکی از آن دو، عاشق امام حسین(ع) است و همچنین توطئه‌ عده ای که برای تصاحب آن عمارتی در جریان است و این افراد از عشق این دختر به اباعبدالله حسین(ع) برای بالا کشیدن این ملک سوءاستفاده می‌کنند.

ابراهیمی ضمن بیان اینکه در نمایش های خود از شیوه و آیین های مذهبی استفاده کند، افزود: با توجه به اینکه تعزیه در جامعه محجور مانده است و با توجه به نیاز مخاطب، دوست داشتم آن را بیشتر به مردم معرفی کنم و در این نمایش نیز از آن استفاده کردم. وی با اشاره به بازیگران و عوامل این اثر آیینی بیان کرد: جلیل فرجاد، شیوا خسرومهر، جمشید صفری، زری اماد، حامد آقایی، علیرضا درویش‌نژاد، پانته‌آ کی‌قبادی، ماریه ماشاالهی، اهورا ابراهیمی، محمدرضا موهبتی، پژمان کاشفی، نسیم مسلمی نیا و فرزاد صبوری از بازیگران این اثر نمایشیی و مریم نیک‌روش، طراح صحنه و لباس؛ وحید چهل امیرانی، آهنگساز؛ رضا روستا، برنامه‌ریز و دستیار اول کار گردان و ماندانا عصری، منشی صحنه از عوامل دیگر این نمایش هستند.

این بازیگر تِئاتر و تلویزیون، نمایش "پشت دیوار عمارت" را به نوشته و خلق خود توصیف کرد و گفت: این نمایش از بیست و چهار شهریور تا بیست و چهار مهر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۰ در تماشاخانه سرو واقع در تهران،خیابان طالقانی، نرسیده به تقاطع مفتح ،جنب ایستگاه مترو واقع گردیده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..