دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۶ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این دوره از جشنواره تا روز پایانی سال جاری خبر داد.
دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این دوره از جشنواره تا روز پایانی سال جاری خبر داد.

به گزارش هنرمندنیوز؛ الهام زایجانی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر و دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش با اعلام خبر تمید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این دوره از جشنواره به خبرنگار هنرآنلاین گفت: علاقه‌مندان تا ۲۹ اسفندماه ۹۷ فرصت دارند آثار خود را در بخش‌های اصلی و آزاد این دوره ارسال کنند.

زایجانی با اشاره به محورهای موضوعی این دوره اذعان داشت: فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی شامل مظاهر و مؤلفه‌های فرهنگ و تمدن ایرانی، مکان‌های تاریخی و گردشگری، اعیاد ملی و مذهبی همچون نوروز، یلدا و...، دانشمندان، مشاهیر و اساطیر ایرانی، صنایع‌دستی ایران، دستاوردها و فعالیت‌های علمی، فناوری و صنعتی کشور از محورهای موضوعی بخش اصلی این دوره از جشنواره است و یک بخش آزاد هم برای هنرمندان خلاق در نظر گرفته‌ایم.

دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش تن‌پوش در ادامه بر لزوم تلفیق دیدگاه‌های سنتی و مدرن در هنر ایران و جهان با استفاده از رسانه تی‌شرت اشاره کرد و گفت: زمانی که در سال ۱۳۸۵، دبیرخانه جشنواره ملی نقش تن‌پوش در واحد معاونت جهاد دانشگاهی هنرکار خود را به شکل رسمی آغاز کرد، این مهم در ذهن برگزارکنندگان متبادر شد که جشنواره می‌تواند فرصتی مناسب برای  نمایش تحولات سبک زندگی افراد درگذر زمان باشد و از همین رو تلاش کردیم با برنامه‌ریزی مناسب در مسیر انتخاب موضوعاتی گام برداریم که در هر دوره بتواند نقش مهمی در احیای ارزش‌ها و توجه به هنجارهای جامعه ایرانی ایفا کند.

او به اهداف و مأموریت‌هایی که این جشنواره در صنعت مد کشور دارد، اشاره کرد و اظهار داشت: کمک به انتقال مفاهیم فرهنگ ایرانی از طریق تن‌پوش، استفاده از سبک‌های نوین هنرهای تجسمی معاصر در طراحی تن‌پوش و همچنین رشد خلاقیت و استعدادهای هنری جوانان و شناسایی افراد مستعد و معرفی ایشان به مراکز تولیدی و صنعتی از مهم‌ترین رویکردهای ما بوده است و از همین رو امیدواریم آثار منتخب جشنواره بتواند در بازار چند میلیارد تومانی پوشاک در کشور نقشی بسزا در زمینه انتقال ارزش‌ها ایفا کند.

زایجانی افزود: علاقه‌مندان می‌‎توانند آثار خود را که شامل تن‌پوش طراحی‌شده با موضوعات اصلی جشنواره به دبیرخانه این رویداد به نشانی تهران چهارراه ولی‌عصر، روبروی پارک دانشجو، کوچه بالاور، پلاک۴، طبقه۴، جهاد دانشگاهی واحد هنر ارسال کنند تا داوری آثار از روزهای آغازین سال نو آغاز شود.

دبیر هفتمین جشنواره ملی نقش‌پوش در پایان گفت: امیدواریم تا با حضور گسترده جوانان خلاق در این دوره از جشنواره و حضور فعال هنرمندان و طراحان خلاق در عرصه مد و لباس کشور بتوانیم رویکرد هنری و صنعتی این دوره را به شکل هم‌زمان دنبال کنیم چراکه کمک به تجاری‌سازی و تولید طرح‌های منتخب تن‌پوش ازجمله این اهداف است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..