یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون هنری وزارت ارشاد:

در جلسه ای سند همکاری مشارکت معاونت امور هنری وزارت ارشاد و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش امضا و مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری مشترک در اسرع وقت تهیه شود.
در جلسه ای سند همکاری مشارکت معاونت امور هنری وزارت ارشاد و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش امضا و مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری مشترک در اسرع وقت تهیه شود.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از روابط عمومی دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست مشترک معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دفتر معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه که به منظور توسعه آموزش هنر در وزارت آموزش و پرورش و تعامل منسجم‌تر بین ۲ وزارتخانه در حوزه آموزش‌های مهارتی شاخه کاردانش و هنرستان‌های هنرهای زیبا برگزار شد، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:جلسه امروز ماحصل گفتگوهای دامنه‌دار دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری معاونت امور هنری و دفتر کاردانش، دفتر تالیف کتب درسی و دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش برای رسیدن به تفاهم‌نامه‌هایی همسو با رشد و توسعه هنر است.

حسینی با تاکید بر اهمیت هنر و جایگاه ویژه آموزش هنر افزود: با توجه به تنوع هنر در سرزمینمان، رشد و توسعه هنر، تربیت هنرمند خلاق و تکریم هنرمند به عهده ۲ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش وپرورش است. یکی از افتخارات ما در خاورمیانه قدمت هنرستان صد ساله موسیقی است. ما در برهه‌ای از زمان هستیم که آموزش هنر امری فرآیندی‌تر از آموزش‌های دیگر است و امیدوارم با نگاه مشترک و همکاری‌های نزدیک به خصوص با توجه ویژه‌ای که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش آموزش هنر دارد به نتایج مهم و پرباری برسیم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اهمیت مصوبه ۴۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و ترویج آموزش هنر بیان کرد: با وجود ۱۴۰ دانشگاه و دانشکده هنر و حدود ۳۴۱ دانشجوی هنر، ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تعامل و همکاری با وزارت علوم نیز آمادگی داریم.

حسینی با اشاره به برگزاری صدمین سال تاسیس هنرستان موسیقی پسران گفت: دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری معاونت امور هنری برنامه‌هایی برای تجلیل از هنرمندان و فارغ‌التحصیلان هنرستان تدارک دیده و امیدوارم نگاه به هنر و آمایش سرزمینی هنر و مقام هنرمند با همکاری متقابل جدی‌تر پیگیری شود، ما در این راه آماده همکاری و رسیدن به نگاه و تفاهمنامه مشترک میان ۲ وزارتخانه هستیم.

در ادامه عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با استقبال از همکاری مشترک ۲ وزارتخانه گفت: نشست امروز بسیار ارزشمند است و نقطه خوبی برای سرعت بخشیدن به حوزه آموزش هنر و تدوین نقاط مشترک دارد. در سند تحول وزارت آموزش و پرورش، بخشی شامل تعامل و هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در بخش کاردانش و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، نیاز به بازنگری ویژه در بخش رشته‌های هنری احساس می‌شود.

عمادی در پایان متذکر شد: با تدوین طرح «ایران مهارت» که در حقیقت ورود مهارت‌آموزی به دوره اول تحصیلی متوسطه است و هدف این است که دانش‌آموزان از نزدیک، مهارت‌های حرفه‌ای و شغلی را تمرین و تجربه کنند در بخش آموزش هنر با همفکری و همراهی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به این هدف خواهیم رسید.

این نشست با حضور محمد اله‌یاری مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، سید مصطفی آذرکیش مدیرکل کاردانش وزارت آموزش و پرورش، محسن حسینی مقدم مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش، محمد نشاسته ریز مشاور آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و کارشناسان و مسئولان دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و در ادامه معاونان و مدیران بخش‌های مختلف هر ۲ وزارتخانه به تبادل دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..