یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

امام جمعه همدان توصیه کرد:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه کودکان سرمایه‌های ملی و آینده‌سازان کشور هستند، گفت: هنرمندان در تولید نمایش برای کودکان باید به هویت‌ساز بودن، حرکت به سوی تفکر و اندیشه و تقویت اعتماد به‌نفس توجه کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه کودکان سرمایه‌های ملی و آینده‌سازان کشور هستند، گفت: هنرمندان در تولید نمایش برای کودکان باید به هویت‌ساز بودن، حرکت به سوی تفکر و اندیشه و تقویت اعتماد به‌نفس توجه کنند.

هنرمندنیوز: حجت‌الاسلام‌والمسلمین،  شعبانی‌موثقی در دیدار با مسئولان ستاد برگزاری جشنواره بیست و هفتم تئاتر کودک و نوجوان با توضیح اینکه نسل آینده باید هویت دینی و ملی خود را بشناسد و با فرهنگ ایرانی و اسلامی آشنا باشد، افزود: نمایشنامه‌ها قوه تخیل کودکان را تقویت می‌کنند که این امر موجب حرکت آن‌ها به سمت خلاقیت بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه تئاتر کودکان علاوه بر تقویت قوه تخیل باید کودکان را به فکر کردن وادارد، افزود: توجه به کودکی کودکان در نمایش‌ها نیز از نکات مهم است و بیان دیالوگ‌های بزرگسالانه از زبان کودکان جالب نیست.

شعبانی اظهار کرد: توجه به هویت ساز بودن، حرکت به سمت فکر و اندیشه و تقویت اعتماد به نفس از دیگر نکاتی است که در تولید نمایش برای کودکان باید به آن اهتمام ورزید.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه نمایش‌ها باید موجب تقویت اعتماد به نفس در کودکان شود، اظهار کرد: کاهش اعتمادبه‌نفس مردم یکی از برنامه‌های دشمن است.

وی افزود: نشاط نیز یکی از مقوله‌های مهم در جامعه است و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان می‌تواند فضای نشاط را در بین کودکان فراهم کند.

شعبانی با بیان اینکه توجه و بررسی محتوای تئاترها باید بسیار دقیق و حساس صورت بگیرد، عنوان کرد: رعایت قوانین و چارچوب‌های اسلامی هم باید در برگزاری جشنواره مد نظر برگزار کنندگان قرار گیرد.

وی با توضیح اینکه برگزاری جشنواره فرصت بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری است، ادامه داد: با فعال کردن این ظرفیت‌ها شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی برای گروه‌هایی که در دوران کرونا دچار آسیب و خسارت شدند، فراهم می‌شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در برگزاری جشنواره باید مراقب باشیم تا از ایجاد دو قطبی دوری کنیم، افزود: با رعایت چهارچوب‌های قانونی و شرعی جشنواره‌ بسیار خوبی هم برای کودکان و هم برای مردم همدان خواهیم داشت.

در این دیدار مسعود ویژه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و رئیس بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گزارشی از روند برگزاری جشنواره در همدان ارائه کرد.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، از اول تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..