دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اجرای نمایش " خاک سفید" از جمله آثار شرکت کننده در چهلمین جشنواره تئاتر فجر توقیف شد.
اجرای نمایش " خاک سفید" از جمله آثار شرکت کننده در چهلمین جشنواره تئاتر فجر توقیف شد.

هنرمندنیوز: این نمایش اولین اجرای خود را در روز شنبه ۲۳ بهمن ماه به صحنه برد و داوران جشنواره نیز در این اجرا حضور داشتند اما دومین اجرای ان از طرف شورای نظارت و ارزشیابی توقیف شد.
در همین زمینه حسین مسافر استانه، دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر گفت: نمایش " خاک سفید" از جمله آثار مشروط در جشنواره بود اما شخصا پای این کار ایستادم و از ان دفاع کردم چراکه این نمایش پیش از این به مدت ۷۰ شب اجرای عمومی خود را سپری کرده بود.
او ادامه داد: به گروه اجرایی این نمایش اصلاحیه هایی ابلاغ شد ولی متاسفانه آنچه در جشنواره اجرا شد، با نسخه بازبینی تفاوت بسیار داشت و گروه اجرایی به اصلاحیه ها پایبند نبودند.

دبیر جشنواره تئاتر فجر ابراز تاسف کرد: از این نمایش خیلی دفاع کردم تا در جشنواره حضور داشته باشد ولی وقتی گروه های اجرایی به اصلاحیه ها پایبند نیستند، چگونه در مقابل شورای نظارت و ارزشیابی از آنان دفاع کنم و با اینکه توقیف این نمایش هم اتفاق ناخوشایندی است، زبانم در مقابل شورای نظارت بسته است.

نمایش " خاک سفید" به کارگردانی محمدرضا هلال زاده، روایتی است درباره اتفاقاتی که اواخر سال ۷۹ در محله خاک سفید تهران رخ داده است. این نمایش به معضل مواد مخدر می پردازد.
به تازگی کارگردان این نمایش اعلام کرد زمانی که یک نمایش می خواهد به مسائل و معضلات اجتماعی بپردازد، با محدودیتهای متعددی رو به رو می شود و دست گروه اجرایی بشدت بسته است.
این نمایش قرار بود ساعت ۱۹ امروز، ۲۳ بهمن ماه دومین نوبت اجرای خود را در تالار مولوی روی صحنه ببرد که اجرای ان توقیف شد و تماشاگران به ناچار، این سالن را ترک کردند.
نمایش "خاک سفید"  پیش از این به مدت ۷۰ شب در قالب اجرای عمومی روی صحنه رفته است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..