چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تولد هشتادو یک سالگی قباد شیوا همزمان با اکران مستند «هنگامه ارکستر مجلسی سار‌ها به رهبری قباد شیوا» در سینماتک موزه هنر‌های معاصر تهران برگزار شد.
تولد هشتادو یک سالگی قباد شیوا همزمان با اکران مستند «هنگامه ارکستر مجلسی سار‌ها به رهبری قباد شیوا» در سینماتک موزه هنر‌های معاصر تهران برگزار شد.

هنرمندنیوز: همزمان با هشتاد و یکمین زادروز تولد قباد شیوا طراح گرافیک، مستند «هنگامه ارکستر مجلسی سار‌ها به رهبری قباد شیوا» به کارگردانی سیدوحید حسینی عصر سه شنبه پنجم بهمن ماه در سینماتک موزه هنر‌های معاصر تهران نمایش داده شد.

پس از نمایش این مستند مراسم جشن تولد قباد شیوا با حضور جمعی از هنرمندان آغاز شد.

احسان آقایی رئیس موزه هنر‌های معاصر تهران در ابتدای این مراسم در سخنانی کوتاه تولد استاد قباد شیوا را تبریک گفت.

در ادامه سید وحید حسینی کارگردان این مستند عنوان کرد: در دو سال گذشته افتخار داشتم با استاد قباد شیوا همراه باشم و سعی کردم این فیلم شبیه شخصیت این هنرمند باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: این فیلم را با هزینه شخصی و دست تنها ساختم و‌ امیدوارم که بتوانیم برای اکران عمومی آن مجوز بگیریم. متأسفانه از این نوع فیلم‌ها حمایت نمی‌شود و‌ امیدوارم در آینده این فضا تغییر کند تا بیشتر شاهد ساخت این نوع مستند‌ها باشیم.

رضا عابدینی طراح گرافیک در ادامه مراسم گفت: بیشتر نکاتی که درباره قباد شیوا در ذهن داشتم تا بیان کنم در این مستند روایت شده است البته که قباد شیوا نیاز ندارد تا درباره‌اش سخن بگویند، این کار مانند این است وارد شهری شویم و درباره یک بنا و یادبود قدیمی آن شهر توضیح دهیم.

عابدینی ادامه داد: حدود ۱۵ سال پیش در مدرسه گرافیک دبی یک نمایشگاه کیوریت کردم که ۱۵ پوستر از کار‌های قباد شیوا و دیگر هنرمندان ایرانی در آن نمایشگاه ارائه شد و مردم بعد از دیدن این آثار بسیار خوشحال شده بودند که به خاطر آن احساس خیلی خوبی نسبت به ایرانی بودن خود پیدا کرده بودم. زمانی که یاد گرفتم و گرافیک را شروع کردم و کار‌های آقای شیوا را مرور می‌کردم، اولین چیزی که بعد از دیدن آثار این هنرمند به ذهنم می‌رسید، حس ساده ایرانی و نمود طبیعی و ساده آن در طراحی‌ها بود که هنوز هم این نکته بسیار اهمیت دارد. اینکه ما کسانی را داشته باشیم تا با المان‌های ایرانی یک فضا و فرهنگ بصری جدید خلق کنند، حائز اهمیت است.

در پایان مراسم تولد قباد شیوا، با حضور هنرمندانی از جمله عباس مشهدی‌زاده، لیلی گلستان، رضا عابدینی، سهراب هادی، محمدرضا فیروزه‌ای، جلال متولی، داود باقری، حسین نوروزی، رضا داداش‌زاده و... برگزار شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..