پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

محمدحسین تیکدری‌نژاد گفت: هدف از ارائه این آثار در نمایشگاه «بالقلم» نمایش تجربه‌ها، یادها و استمرار در مسیر شناخت است.
محمدحسین تیکدری‌نژاد گفت: هدف از ارائه این آثار در نمایشگاه «بالقلم» نمایش تجربه‌ها، یادها و استمرار در مسیر شناخت است.

هنرمندنیوز: مجموعه آثار محمدحسین تیکدری‌نژاد که با عنوان «بالقلم» در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمده است. تیکدری‌نژاد درباره این مجموعه گفت: این نمایشگاه شامل ۶۴ اثر است که در بازه زمانی دو ساله خلق شده‌اند. این آثار با تکنیک‌های مختلفی از جمله مداد، مرکب و ذغال روی کاغذ و مقوا انجام شده و سبکشان بیشتر فیگوراتیو-انتزاعی است که در مواردی هم به‌طور کامل انتزاعی باقی می‌ماند.

تیکدری‌نژاد افزود: برای من شناخت روح و جان لذت‌بخش‌ و ارجح‌ از صور مادی است. هدف از ارائه این آثار نیز نمایش تجربیات، یادها و استمرار در مسیر شناخت است.

او با اشاره به درون‌مایه آثارش گفت: این آثار مانند نوشتار و سیری روزانه بود که قبل از بهار ۱۳۹۸ شروع شد و تا بهار ۱۴۰۰ ادامه داشت. کارها تفاوت‌هایی در سبک اجرا، مفاهیم، هویت و مضمون دارند که با چیدمانی در قالب‌های منحصر به خودشان روی دیوار و جدا از هم نمایش داده شده‌اند، اما رشته اتصال آن‌ها، ارجاع و پیروی از وحدت وجود است.

این هنرمند تصریح کرد: این اولین نمایشگاه انفرادی من است که بعد از برگزاری ۱۰ نمایشگاه گروهی در شهرهای رشت، اصفهان، تهران و کرمان برگزار شده و پیش از این هم در دو نمایشگاه گروهی دیگر در خانه هنرمندان ایران حضور داشتم.

تیکدری‌نژاد گفت: نمایشگاه‌های فردی و گروهی تفاوت‌هایی دارند که برای مخاطبان محسوس‌تر است. در نمایشگاه گروهی آثاری در ابعاد مختلف وجود دارد و ممکن است هر هنرمند نهایتاً چند اثر محدود داشته باشد اما در نمایشگاه‌های فردی خط فکری و جریان ذهنی هنرمند مشهودتر است. امیدوارم شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، هرچه زودتر بهبود پیدا کند. هرچند باز هم نمی‌توان تأثیر این بیماری را بر روند فکری هنرمندان و جریان هنری جامعه نادیده گرفت.

نمایشگاه «بالقلم» تا ۳۱ خرداد در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..