پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ۲۳ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رکوردشکنی «لوپتو» در شهرهای بدون سینما

انیمیشن «لوپتو» با پیش گرفتن از فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» و جذب ۸۵ هزار مخاطب و فروش یک میلیارد تومان، رکورد فروش یک فیلم در شهرهای بدون سینما را شکست.
انیمیشن «لوپتو» با پیش گرفتن از فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» و جذب ۸۵ هزار مخاطب و فروش یک میلیارد تومان، رکورد فروش یک فیلم در شهرهای بدون سینما را شکست.

هنرمندنیوز: به نقل از به گزارش روابط عمومی پروژه، پس از گذشت ۹ هفته از آغاز اکران انیمیشن سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی و احسان کاوه، نخستین آمار رسمی از فروش سیار این فیلم از سوی پخش بهمن‌ سبز منتشر شد.

این انیمیشن که از ۱۱ آبان ماه روی پرده سینماهای سراسر کشور رفته است، با جذب ۴۹۳ هزار مخاطب در سینما و بیش از ۸۵ هزار مخاطب در اکران سیار، توانسته در آستانه ۱۳ میلیاردی شدن قرار گیرد. طبق آمار سمفا، سهم سینماهای سراسر کشور از فروش انیمیشن «لوپتو» ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان و فروش اکران‌های سیار این انیمیشن در شهرهای فاقد سینما نیز به مرز یک میلیارد تومان رسیده است.

«موقعیت مهدی» با فروش ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رکورددار فروش اکران سیار در تاریخ سینمای ایران است. اما سهم این فیلم در شهرهای فاقد سینما جذب ۷۵ هزار مخاطب و ۹۰۰ میلیون تومان فروش بود. اکنون «لوپتو» با جذب ۸۵ هزار مخاطب و یک میلیارد تومان فروش در شهرهای فاقد سینما، توانست رکورد «موقعیت مهدی» را بشکند و پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در شهرهای فاقد سینما شود. طبس، دزفول، ابهر، باخرز، خنداب و الاشتر از جمله پرفروش‌ترین شهرهای فاقد سینما در اکران «لوپتو» هستند.

اکنون اکران سیار «لوپتو» در شهرهای دارای سینما که همواره سهم بزرگی از فروش سیار را به خود اختصاص می‌دهند، آغاز نشده است و پیش‌بینی می‌شود با آغاز نمایش این انیمیشن در این شهرها، بتواند رکورد فروش کل اکران‌ سیار در سینمای ایران را نیز از آن خود کند. اکران سیار چرخه‌ای برای نمایش فیلم در شهرهای فاقد سینما و اکران‌های غیرسینمایی در شهرهای دارای سینما است.

انیمیشن موزیکال، شاد و مهیج «لوپتو» نخستین محصول مرکز انیمیشن سوره در استودیو فراسوی ابعاد به همت هنرمندان جوان کرمانی تولید شده است. این انیمیشن در دفتر پخش بهمن سبز به نمایش درآمده و در یک و نیم ماه اکران در فصل پاییز به پرمخاطب‌ترین فیلم‌ پاییزه سینماهای ایران تبدیل شده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..