پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سرپرست فعلی موزه هنرهای معاصر تهران که بیش از یک و نیم سال است سرپرستی این موزه را برعهده دارد، قرار است جای خود را به فرد دیگری بدهد.
سرپرست فعلی موزه هنرهای معاصر تهران که بیش از یک و نیم سال است سرپرستی این موزه را برعهده دارد، قرار است جای خود را به فرد دیگری بدهد.

هنرمندنیوزعلی‌محمد زارع سرپرست فعلی موزه هنرهای معاصر تهران که این خبر را تایید کرده است، دوم اسفندماه ۱۳۹۵ با حکم مجید ملانوروزی مدیرکل وقت هنرهای تجسمی به سرپرستی موزه هنرهای معاصر تهران منصوب شد. او پیش از این سِمَت، معاون دفتر هنرهای تجسمی و قبل از آن نیز معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری بود.  در چند دوره پیش از مدیریت زارع، طبق عُرفی،  مدیرکل هنرهای تجسمی همزمان سرپرستی موزه هنرهای معاصر تهران را برعهده داشت، مجید ملانوروزی نیز که چندی پیش از مدیرکلی دفتر هنرهای تجسمی کنار گذاشته شد، از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران بود. پیگیری‌ها حاکی از آن است که با رفتن زارع، روند عُرفی سابق دوباره به این مجموعه برنمی‌گردد و فرد دیگری غیر از مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی قرار است مدیریت موزه هنرهای معاصر را برعهده بگیرد.

عملیات بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران در دوره سرپرستی علی‌محمد زارع آغاز شد، طبق اعلام‌های اولیه قرار بود این پروژه تا آبان‌ماه امسال به پایان برسد اما به تازگی هادی مظفری ـ مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی ـ خبر داده که بهسازی موزه هنرهای معاصر تا اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان خواهد برد. از جمله کارهای دیگری که در زمان مدیریت او انجام شد، انتقال مجسمه‌های «مرد در حال راه رفتن» و «زن ایستاده» اثر آلبرتو جاکومتی از محوطه‌ی باز موزه هنرهای معاصر به فضای داخلی موزه بود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..