جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی و پنجمین نمایشگاه گردشگری استان کرمان پنجم تا نهم آبان‌ماه برپا می‌شود.
چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی و پنجمین نمایشگاه گردشگری استان کرمان پنجم تا نهم آبان‌ماه برپا می‌شود.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان، فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان درباره جزئیات برپایی نمایشگاه گفت: بالغ‌بر ۵۰میلیارد تومان اثر هنری در نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی این استان به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

او افزود: برنامه‌ریزی لازم برای بهتر برگزار شدن این دو نمایشگاه‌ با همکاری دستگاه‌های مرتبط، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و گردشگری بزرگ استان‌های تهران و کرمان انجام‌گرفته است و به‌زودی شاهد برگزاری نمایشگاه‌هایی پرشور در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی این استان خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه ۳هزار مترمربع فضا برای برگزاری دو نمایشگاه مذکور در نظر گرفته‌شده است، افزود: ۲هزار مترمربع به حوزه صنایع‌دستی و هزار مترمربع به حوزه گردشگری اختصاص داده شده است.

او  از حضور ۱۸۰ هنرمند صنایع‌دستی از استان کرمان و دیگر استان‌های کشور در چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی این استان خبر داد اشاره کرد و گفت: با توجه به توسعه صنایع‌دستی استان کرمان طی سال‌های گذشته امسال ۹۰ غرفه برای هنرمندان داخل استان و ۹۰ غرفه دیگر برای هنرمندان خارج از استان در نظر گرفته شده است.

فعالی ادامه داد: شاخص‌ها برای انتخاب هنرمندان برای حضور در نمایشگاه صنایع‌دستی تجاری‌سازی، کمیت و کیفیت، برندسازی، نشان ملی و تجارت الکترونیک آثار هنری هنرمندان بوده است.

نمایش زنده مرتبط با طراحی و ساخت صنایع دستی منسوخ‌شده و بومی استان کرمان ازجمله حواشی چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و پنجمین نمایشگاه سراسری گردشگری استان کرمان از پنجم تا نهم آبان ماه برپا می‌شود.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..