دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ۳ اکتبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر جشنواره ادبی «آفتابگردان» از تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره تا ۱۵ مردادماه خبر داد.
دبیر جشنواره ادبی «آفتابگردان» از تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره تا ۱۵ مردادماه خبر داد.

به گزارش  هنرمندنیوز, و به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، داوود ملکی صیدآبادی دبیر اولین دوره جشنواره ادبی «آفتابگردان» گفت: با عنایت به این‌که موضوع سالمندی از موضوعات بسیار مهمی است که اگر مورد توجه ویژه قرار نگیرد، قطعا به مسئله و یا حتی معضل سال‌های آینده کشور تبدیل خواهد، این جشنواره توسط بنیاد فرهنگ‌سالمندی برنامه‌ریزی شده و با حمایت موسسه خانه‌ کتاب و اداره کل سلامت شهرداری تهران در حال اجرا است.

او ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا متاسفانه بسیاری از برنامه‌های فرهنگی کشور تحت الشعاع حواشی این مسئله قرار گرفت که جشنواره ادبی «آفتابگردان» هم جزء همین برنامه‌ها بود. لذا شورای سیاستگذاری این جشنواره به این نتیجه رسید که جهت بالا بردن سطح مشارکت جامعه ادبی در این جشنواره و همچنین جلب توجه افکار عمومی مردم به این بخش، مهلت دریافت آثار را تا ۱۵ مردادماه تمدید کند.

ملکی در خصوص جوایز این جشنواره بیان کرد: همان‌طور که قبلا نیز اطلاع‌رسانی شد آثار این جشنواره در چهار قالب داستان‌ کوتاه سه‌هزارکلمه‌ای (هر نویسنده حداکثر ۲ اثر)، داستانک و کاریکلماتور (هر نویسنده حداکثر سه اثر) و خاطره‌نویسی سالمندان (چهارهزار کلمه. هر نویسنده یک اثر) طراحی شده است. اسامی هیئت داوران این جشنواره به زود اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق ایمیل aftab@salmandiran.ir یا به آدرس پستی تهران، خیابان مطهری، پلاک ۱۴۵، طبقه سوم، کد پستی ۱۵۷۶۶۳۷۶۳ ارسال یا در وب‌سایت بنیاد فرهنگ سالمندی به نشانی www.salmandiran.ir/aftabgardan بارگذاری کنند. همچنین علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق شماره ۰۹۰۳۱۲۳۶۰۹۴ در شبکه‌های اجتماعی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..