پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

داور بخش مسابقه تئاتر کودک بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: نسل جدید به انگیزه نیاز دارد تا در جشنواره‌هایی این‌چنینی شرکت کرده و توانایی‌های خود را محک بزند تا خود را از طریق اثر هنری به دیگران معرفی کند.
داور بخش مسابقه تئاتر کودک بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: نسل جدید به انگیزه نیاز دارد تا در جشنواره‌هایی این‌چنینی شرکت کرده و توانایی‌های خود را محک بزند تا خود را از طریق اثر هنری به دیگران معرفی کند.

هنرمندنیوز: امیر سلطان‌احمدی بیان کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان بهانه‌ای برای تولید آثاری درخور برای کودکان و نوجوانان است و وقتی رقابتی باشد گروه‌ها برای ارتقای سطح کیفی آثارشان تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: هر چند رقابت در هنر بی‌معناست اما به هر حال نسل جدید به انگیزه نیاز دارد تا در جشنواره‌هایی این‌چنینی شرکت کنند و توانایی‌های خود را محک بزنند تا خود را از طریق اثر هنری به دیگران معرفی کنند.

سلطان‌احمدی اضافه کرد: رقابت سالم می‌تواند تاثیر بسزایی در کیفیت آثار داشته باشد. ضمن اینکه شرکت‌کنندگان در جشنواره باید به یاد داشته باشند که روزهای برگزاری جشنواره فرصتی است تا با تماشای آثار یکدیگر و شرکت در کارگاه‌ها سطح دانش خود را ارتقاء دهند.

وی در ادامه مطرح کرد: بنده به دلیل مشغله کاری متوجه عدم برگزاری جشنواره در دو سال گذشته نشدم، اما با وجود همه مشکلات باید قدر داشته‌ها را دانست و این سنت همیشگی را حفظ کرد چراکه بیش از این‌ها باید به کودکان و نوجوانان توجه شود و هر چقدر در این زمینه تلاش کنیم باز هم کم است.

سلطان‌احمدی عنوان کرد: از دید من یک تئاتر کودک استاندارد باید در عین روایت قصه جذاب و سرگرم کننده و استفاده به جا از موسیقی و...، کودک را به تفکر وادارد و برای او سوال ایجاد کند، کودک بعدها فرصت دارد کارهایی را تماشا کند که صرفاً سرگرمش کند اما در این سن، ایجاد سوال و به تکاپو افتادن برای گرفتن پاسخ آن سوال اهمیت اساسی دارد.

وی در پایان بیان کرد: امیدوارم روزی فرا برسد که همه مسئولان درک کنند که تولید برای بچه‌ها (چه در حوزه نمایش و چه در سینما و تلویزیون) کاری تخصصی و زمان‌بر است و به یاد داشته باشند که بودجه و زمانی که به آثار مربوط به کودکان و نوجوانان اختصاص می‌دهند باید به اندازه بودجه و زمانی باشد که در اختیار کارهای مخصوص مخاطب بزرگسال قرار می‌دهند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، اول تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ به دبیری امیر مشهدی‌عباس با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در کهن‌ شهر همدان در حال برگزاریست.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..