سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳ آوریل ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نخستین جشنواره بین‌المللی نی انبان از روز چهارشنبه و در حالی که شیوع ویروس کرونا نگرانی بسیار از مردم است، کار خود را آغاز کرد.
نخستین جشنواره بین‌المللی نی انبان از روز چهارشنبه و در حالی که شیوع ویروس کرونا نگرانی بسیار از مردم است، کار خود را آغاز کرد.

هنرمندنیوز: روز گذشته چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ نخستین جشنواره نی انبان کار خود را آغاز کرد. این در حالی است که آمار مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیانِ این ویروس همچنان بالاست.

تصاویری که از اجراهای دیشبِ این جشنواره رسیده، نشان می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی در جریان برگزاری این رویداد به هیچ وجه رعایت نشده است. ازدحام جمعیت و فاصله‌ی بسیار کمِ تماشاگران، خطر شیوع ویروس کرونا را بسیار افزایش داده است.

همچنین شنیده شده که افراد بسیاری از تهران و دیگر شهرهای کشور به کیش رفته‌اند تا در این جشنواره حاضر باشند. تعداد بالای این سفرها از نقاط مختلف کشور به کیش، بیمِ انتقال و شیوعِ بیشتر ویروس کرونا را افزایش داده است.

همچنین نوازندگانی از کشورهایی مانند فرانسه، مجارستان و اسپانیا هم برای حضور در این جشنواره به کیش سفر کرده‌اند.

یکی از مسئولان سازمان گردشگری کیش گفته که با وجود اینکه سایه کرونا یک سال است که بر تمام فعالیت‌ها تأثیر گذاشته و‌ آسیب‌های فراوانی به وجود آورده اما با مدیریت صحیح در حوزه امور هنری این منطقه همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است.

از سوی دیگر محسن شریفیان دبیر جشنواره نی‌انبان هم در جریان اجرای شب گذشته‌اش گفته بود که این اجراها با رعایت فاصله‌گذاری مناسب و رعایت پروتُکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

اما تصاویر منتشر شده از این رویداد چیز دیگری را روایت می‌کند. متأسفانه عدم رعایت پروتُکل‌های بهداشتی و عدمِ رعایت فاصله‌های اجتماعی، احتمال صدور ویروس کرونا را از این رویداد و از منطقه کیش به دیگر نقاط کشور بالا می‌برد.

جالب اینکه جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی که قرار بود اسفند سال جاری در بوشهر برگزار شود، با تصمیم مسئولان این جشنواره و برای جلوگیری از شیوعِ بیشتر ویروس کرونا، به زمان دیگری موکول شد.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر هم به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی برگزار شد.

در این میان اما شاهدیم که جشنواره‌ی نی انبان با اصرارِ مسئولان این جشنواره به صورت حضوری و با عدمِ رعایتِ پروتُکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

هنوز یادمان نرفته که یکی از مسئولان وزارت بهداشت، چندی پیش گفته بود که برگزاریِ هر مراسمی با حضور بیش از ۵۰ نفر ممنوع است.

مشخص نیست که چرا برخی در تلاش‌اند که به هر نحوی شده در این اوضاعِ بدِ جامعه آنچه به نفع خودشان است را رقم بزنند. به راستی آیا نمی‌شد جشنواره نی‌انبان هم بدون حضور تماشاگر و به صورت آنلاین برگزار شود؟

جشنواره نی انبان از چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ با حضور ۱۱ گروه و هنرمندانی از کشورهای فرانسه، مجارستان و اسپانیا آغاز شده است و به مدت ۳ روز ادامه دارد و‌ گروه‌های موسیقی هر شب در اسکله تفریحی مرجان، میکا مال و تماشاخانه ساحلی کشتی یونانی به اجرای برنامه می‌پردازند.

گویا قرار است که هر شب هم تماشاگرانِ زیادی بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به دیدن این اجراها بپردازند.

باید دید واکنش مسئولان وزارت بهداشت در مقابل این رویداد چیست.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..