دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۶ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین اختتامیه جشن‌های بهار مهربانی و ششمین همایش بزرگ یاران صلوات گفت: امروز وحدت حول محور محبت پیامبر(ص) ریسمان محکمی برای مسلمانان است که باید به آن چنگ بزنند.
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین اختتامیه جشن‌های بهار مهربانی و ششمین همایش بزرگ یاران صلوات گفت: امروز وحدت حول محور محبت پیامبر(ص) ریسمان محکمی برای مسلمانان است که باید به آن چنگ بزنند.

به گزارش هنرمندنیوز، به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سعید اوحدی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین اختتامیه جشن‌های «بهار مهربانی» با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین افتخار برای ما این است که عضو خانواده یاران صلوات باشیم، گفت: با تولد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) زیباترین و بزرگ‌ترین هدیه الهی نصیب عالم بشریت شده است، حضور پرشور مردم در مراسم شادی پیامبر(ص) فضای معنوی را ایجاد می‌کند که می‌توان از آن در راستای اهداف اسلام استفاده کرد.

اوحدی با بیان اینکه پیامبر (ص) همه وجود خود را فدا کرد که انسان‌ها در مسیر سعادت قرار بگیرند، افزود: ما نیز به یمن این جان‌فشانی تلاش خود را به کار بستیم تا در راستای شادی ولادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) ۵۰۰ برنامه را در شهر تهران برگزار کنیم که خوشبختانه با استقبال ویژه شهروندان هم مواجه شدیم.

رییس سازمان فرهنگی هنری ادامه داد: امروز وحدت حول محور محبت پیامبر(ص)؛ ریسمان محکمی برای مسلمانان است که باید به آن چنگ بزنند. قرآن می‌فرماید «قدر پیامبر(ص) خود را بدانید چراکه او کسی است که وقتی می‌دید امت در رنج است غم عالم بر قلبش فرود می‌آمد». در وجود خود بررسی کنیم ما تا چه حد غم برادران خود را به دل داریم.

پیامبر(ص) بهترین الگو برای سعادت دنیا و آخرت است

محمدمهدی احمدی، مدیرکل حوزه وزارتی ارشاد و مشاور وزیر ارشاد
دیگر سخنران این مراسم نیز بیان کرد: همه روزها و ماه‌ها مورد عنایت خداوند است اما برخی روزها و ماه‌ها نظیر ربیع الاول که با ولادت پیامبر(ص) و امام جعفرصادق(ع)، ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه(ع)، لیله المبیت و هجرت پیامبر(ص) همزمان شده دارای امتیازات و فضایل خاص است.

مشاور وزیر فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی با بیان اینکه تعالیم پیامبر(ص) دو بخش دارد، عنوان کرد: بخشی از تعالیم پیامبر(ص) در حوزه بینش و معرفت نسبت به توحید، قیامت و غیب است بخش دیگر در روش و منش و ارائه عدالت، کرامت و زیستن اخلاقی و عبادی است.

او بیان کرد: بر اساس آیات قران؛ پیامبر(ص) بهترین الگو برای کسانی است که می‌خواهند سبک زندگی آنان بر مبنای انسانیت و اخلاق شکل گیرد. در همه زمان‌ها و برای همه انسان‌ها هیچ الگویی بهتر از روش زندگی پیامبر(ص) برای سعادت دنیا و آخرت نیست.

احمدی با تقدیر از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای برگزاری جشن‌های گسترده پیامبر مهربانی در تهران گفت: امید که در کنار جشن شادی پیامبر(ص) ما به معرفت لازم دست پیداکرده و شانیت امت پیامبر(ص) را در حد کمال داشته باشیم.

تشریح چند رحمت متجلی از وجود مبارک پیامبر

ادگاردو سهیل اسعد مبلغ بین‌المللی دین اسلام
دیگر سخنران این مراسم نیز با بیان اینکه پروردگار اسلام «رحمت اللعالمین» است، به تشریح چند رحمت واسعه که با وجود مبارک پیامبر اسلام بر ما متجلی شده است پرداخت و ادامه داد: نخستین تجلی «رحمت معرفتی» است.  جو مکه در آن زمان، جو جهل بود و در این جو دینی به وجود آمد که نه براساس خرافات و جهل که سرچشمه گرفته شده از «معرفت» بود. دینی که معتقد است یک ساعت تفکر بهتر از ۷۰ سال عبادت است.

او اضافه کرد: رحمت بعدی، «رحمت شرعی» است. به وجود آمدن قانون در جایگاهی که اساس آن قانون جنگل بود و به وجود آمدن قانونی که همه ابعاد حیاتی و وجودی انسان را شامل می‌شود. پیامبر ما رحمت اخلاقی را ارزانی داشت در روزگاری که اعراب جاهلیت دخترانشان را زنده‌به‌گور می‌کردند. رحمت سیاسی و اجتماعی را ارزانی داشت و گفت انسان‌ها برابرند و همه‌چیز متعلق به قبیله خاصی نیست و در همین نظام سیاسی و اجتماعی خمس و زکات برای حمایت از همه اقشار جامعه تعریف‌شده است.

این مبلغ دینی بیان کرد: گنجینه ارزشمندی که از ادعیه پیامبرمان و اهل بیت(ع) او برایمان باقی مانده است، رحمت عرفانی است که بر ما متجلی شده است.

سخنرانی دکتر محمد شجاعی نویسنده، پژوهشگر و استاد حوزه و دانشگاه، اجرای گروه تواشیح محمد رسول‌الله، اجرای گروه میثاق (گروه سرود فرزندان شهدای مدافع حرم مهاجر افغانستان)، اجرای گروه دف نوازی «مولانا» از سنندج و نقالی مرشد میرزاعلی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

آیین اختتامیه جشن‌های «بهار مهربانی» و ششمین همایش بزرگ یاران روز گذشته همزمان با عید میلاد پیامبر عظیم‌الشان اسلام و امام جعفر صادق (ع) با حضور جمعی از خانواده یاران صلوات، خانواده شهدا، مسلمانان دعوت شده از سراسر جهان و مدیران فرهنگی هنری در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..