چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هادی محمدیان کارگردان انیمیشن سینمایی فیلشاه در گفتگو با «هنرمندنیوز»

محمدیان نقش منتقدان سينمايي را در دنياي امروز، نقشی مهمي در معرفي محصولات خوب سينماي جهان به مخاطبان و تشويق و تهييج آنها براي رفتن به سينما و استفاده از محصولات فرهنگي هنري استاندارد دانست و در ادامه توضیح داد: منتقدان با انعکاس تاثير فيلم‎هاي سينمايي بر جوامع متفاوت از زاويه‌ديدهاي مختلف، مي توانند در گسترش جهان هنرمندان و توليدکنندگان آثار سينمايي نقش موثري داشته باشند.
محمدیان نقش منتقدان سينمايي را در دنياي امروز، نقشی مهمي در معرفي محصولات خوب سينماي جهان به مخاطبان و تشويق و تهييج آنها براي رفتن به سينما و استفاده از محصولات فرهنگي هنري استاندارد دانست و در ادامه توضیح داد: منتقدان با انعکاس تاثير فيلم‎هاي سينمايي بر جوامع متفاوت از زاويه‌ديدهاي مختلف، مي توانند در گسترش جهان هنرمندان و توليدکنندگان آثار سينمايي نقش موثري داشته باشند.

به گزارش خبرنگار هنرمندنیوز، هادی محمدیان کارگردان انیمیشن سینمایی فیلشاه در گفتگو با هنرمند نیوز «فیلشاه» را حاصل زحمات شبانه روزی یک تیم ۲۲۰ نفره از هنرمندان سینما و انیمیشن کشور در طول ۲ سال کار مداوم دانست و گفت: همه ما در «هنرپویا» تلاش کردیم تا «فیلشاه» از جنبه‌های مختلف از «شاهزاده روم» اثر قبلی «هنرپویا» بهتر باشد. «فیلشاه» با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد و به لطف خدا بخش قابل توجهی از مخاطبان از فیلم رضایت  کامل داشته‌اند که این رضایتمندی کاملا مستدل و مستند و نتیجه تحقیقاتی است که گروه بازاریابی و تبلیغات «هنرپویا» انجام داده است و مجموعه هنرپویا توانست به اهداف مورد نظر خود در «فیلشاه» برسد، هرچند که هنوز راهی طولانی تا تحقق آرزوهای «هنرپویا» در پیش داریم. بنابراین«فیلشاه» دستاورد بزرگی محسوب می‌شود که هم دانش سینمای ایران در تولید انیمیشن را ارتقا داد و هم محصول متفاوتی از سایر آثار سینمای ایران را به جهان معرفی کرد.

او تاکید کرد که سینمای انیمیشن در ایران ظرفیت بالایی دارد که با به کارگیری آن می‌توان به فکر رقابت با محصولات روز جهان در این حوزه بود و افزود : ما نیز امیدواریم این دستاوردها از دید منتقدان سینمای ایران پنهان نماند.

 

محمدیان نقش منتقدان سینمایی را در دنیای امروز، نقشی مهمی در معرفی محصولات خوب سینمای جهان به مخاطبان و تشویق و تهییج آنها برای رفتن به سینما و استفاده از محصولات فرهنگی هنری استاندارد دانست و در ادامه توضیح داد: منتقدان با انعکاس تاثیر فیلم‎های سینمایی بر جوامع متفاوت از زاویه‌دیدهای مختلف، می توانند در گسترش جهان هنرمندان و تولیدکنندگان آثار سینمایی نقش موثری داشته باشند.

کارگردان فیلم سینمایی فیلشاه با بیان این که هر منتقد سینما بنا به علایق و سلایق خود با دسته بندی ارزش‌های مورد نظرش، معیار‌هایی را برای محک زدن فیلم‌های سینمایی در نظر می‌گیرد و با پایبندی به این اصول در مورد هر فیلم نظر می‌دهد گفت :این که معیارهای هر منتقد چگونه انتخاب می‌شود، رابطه مستقیمی با دانش هنری و فرهنگی و نوع جهان‌بینی آن فرد دارد. تنوع این معیارها در منتقدان سینمایی باعث می‌شود که بتوانند طیف گسترده‌ای از ذائقه‌ها و سلایق هنری و فرهنگی را در جامعه پوشش دهند و به عنوان کارشناسانی به نمایندگی از مخاطبان به اظهارنظر در مورد فیلم‌های سینمایی بپردازند. محمدیان درباره ویژگی برگزاری جشن منتقدان اظهار داشت:جشن منتقدان این ظرفیت را دارد که نقش موثری در سینمای کشور بازی کند. در حالی که تصمیم‌گیری‌ها در جشنواره‌های دولتی در اغلب مواقع متاثر از سلایق مدیران دولتی است. در میان جشنی مستقل با داوری منتقدان سینمایی، می تواند  به هنرمندان در درک علایق سینمایی مخاطبان ایران کمک کند. وی در ادامه افزود: امیدوارم هنرمندان و منتقدان سینمای ایران با دوری از حاشیه‌های دست و پاگیر رسانه‌های سینمایی، بتوانند همکاری موثر و خوبی با هم داشته باشند تا شاهد تنوع بیشتری در آثار سینمایی ایران در ژانرها و گونه‌های مختلف باشیم و مردم هم بتوانند از این سرگرمی فرهنگی و موثر در جامعه بهرمند شوند و مسئولین، هنرمندان و منتقدان، به سینمای انیمیشن بیش از پیش توجه نمایند، انیمیشن می‌تواند راه ورود سینمای ایران به عرصه بین‌المللی را هموار نماید.

موناکریمی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..