جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۲ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تآتر سرشناس "بلشوی"، در مسکو، دو نمایش دو کارگردان صجنه را از فهرست برنامه های خود بیرون آورد. این ها دو نمایش بالت و اپرائی بودند که به کارگردانی "کیریل سره بره نیکف" و "تیمو فئی کولیابین" به روی صحنه رفته بودند.
تآتر سرشناس "بلشوی"، در مسکو، دو نمایش دو کارگردان صجنه را از فهرست برنامه های خود بیرون آورد. این ها دو نمایش بالت و اپرائی بودند که به کارگردانی "کیریل سره بره نیکف" و "تیمو فئی کولیابین" به روی صحنه رفته بودند.

هنرمندنیوز: تآتر نامبرده، در بیانیه ای که بر روی اپلی تلگرام پخش شد، می نویسد که بالت "نورییف"، به نام رقصنده فقید و بنام این تآتر توسط "سره بره نیکف" و اپرای  "دن پاسکواله" ، توسط "تیموفئی کولیابین" طراحی شده بودند.

"کیریل سره بره نیکف"، سینماگر سرشناس روسی، در ماه آوریل، پس از ترک کشورش و رسیدن به آلمان گفت  به دلیل آزار وجدان و در مخالفت با جنگ در اوکرائین کشورش را ترک کرده است.  او که در گذشته با آفرینش آثاری جنجال بر انگیز در حمایت از گروههای جنسی گوناگون هیاهوئی بسیاربر انگیخت، در سال ۲۰۲۰، به  اتهام اختلاس یه سه سال زندان تعذیری و ممنوعیت برون رفت از روسیه محکوم شده بود.

بالت او درباره "رودلف نورییف"، رقصنده ی با شکوهی بود که ، به هنگام انجام دوره رقص های گروهش، در زمان شوروی پیشین،  پس از  یکی از برنامه ها در سال ۱۹۶۱ درپاریس، به غرب پناهنده شد. این بالت،  از سال ۲۰۱۷ بر روی صحنه بود و، علیرغم همجنس گرائی این رقصنده، پدیده ای که به شدت توسط  مقامات روسی سرکوب می شود، از پیروزی چشمگیری برخوردار شده بود.  بالت "اسپارتاکوس"، بالتی حماسی که به درد دورا ن جنگ و برانگیختن احساسات می خورد، جایگزین این بالت شد . در آغاز ماه آوریل، تآتر "بلشوی" همه درآمد این بالت را به خانواده سربازانی داد که در جنگ با اوکرائین کشته شده اند.

"تیموفئی کولیابین" هم که در "نووسیبیرسک" به کار سرگرم بود، پس از گذاشتن پیام های بسیار ضد جنگ در شبکه های اجتماعی، کشورش را در پایان ماه فوریه ترک کرد.

شماری از رقصندگان مهم تآتر "بلشوی" نیز در این راه گام برداشتند. از جمله آنها ستاره رقصندگان، "اولگا اسمیرنوآ" و چند رقصنده خارجی بودند.

حال،  پس از بیرون رانده شماری از چهره های مهم دنیای موسیقی و زیاده روی های بسیار شماری بر افروخت, شماری از تآتر های مهم اروپا از اجرای قطعات موزیسین های بزرگ روسی خود داری کردند !!  یکی از روزنامه در انتقاد از این برخورد به جمبه "ساموئبل بکت اشاره کرد که می گفت : "ما شاهد این هستیم که یک انسان با تمام وجود گناه را به گردن  کقشش می اندازد در حالی که پایش مشکل ساز است"

"شهلا رستمی"

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..