یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تابلو نقاشی از «هیلما آف کلینت» نقاش مشهور سوئدی که از سال ۱۹۸۸ تاکنون در انظار عمومی به نمایش درنیامده، اکنون در یک گالری واقع در استکهلم برای فروش گذاشته شده است.
تابلو نقاشی از «هیلما آف کلینت» نقاش مشهور سوئدی که از سال ۱۹۸۸ تاکنون در انظار عمومی به نمایش درنیامده، اکنون در یک گالری واقع در استکهلم برای فروش گذاشته شده است.

به گزارش هنرمندنیوز, و به نقل از آرت‌نت، قرار است این تابلو نقاشی آبرنگ از تاریخ بیست و نهم آوریل در«CFHill» که یک گالری واقع در شهر استکهلم است، به عنوان بخشی از نمایشگاه جدیدی که شامل آثار «مارک شاگال» و «‌اندی وارهول»‌ می‌شود، به نمایش عموم گذاشته شود.

این اثر که به سال ۱۹۳۰ تعلق دارد و با عنوان «شعله‌های آتشین» شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۸ یعنی زمانی که هنوز آثار این هنرمند سوئدی شناخته شده نبود، در یک حراجی خصوصی به قیمت ۲ هزار دلار فروخته شد.

حالا ارزش این اثر هنری بین ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار برآورد شده است. این اثر هنری یکی از دو نقاشی آبرنگی محسوب می‌شود که «هیلما آف کلینت» به عنوان هدیه به دو هنرمند زن هم عصر خود هدیه داد. هنوز موقعیت نقاشی دوم مشخص نیست.

یک نقاشی آبرنگ هم اندازه دیگر از این هنرمند نیز که به سال ۱۹۳۱ باز می‌گشت در پاییز سال گذشته در یک حراجی سوئدی به قیمت ۱۶۸ هزار دلار فروخته شد.

این هنرمند پیشگام که در زمان حیاتش نادیده گرفته می‌شد، سال گذشته موضوع نمایشگاه بزرگی در موزه «گوگنهایم» واقع در نیویورک ‌بود که با استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان مواجه شد.

بخش اعظمی از آثار این هنرمند در اختیار بنیاد «هیلما آف کلینت» قرار دارند و آن دسته از نقاشی‌هایش ‌که در مجموعه‌های خصوصی نگهداری می‌شوند نیز به ندرت از حراجی‌ها سر در می‌آوردند.

به گزارش «آرت ‌نیوزپیپر»، «هیلما آف کلینت» درباره نقاشی‌هایش بیان می‌کرد: «نقاشی‌هایم مستقیماً از درون ذهنم خلق شده‌اند بدون این‌که از هیچ طرح اولیه و یا انرژی زیادی برای خلق آن‌ها استفاده کنم. من به هیچ وجه نمی‌دانستم که نقاشی قرار است چه چیزی را به تصویر بکشد، با این حال با قدرت پیش می‌رفتم، بدون آنکه کوچک‌ترین نقشی را تغییر دهم».

«هیلما آف کلینت» در سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۰۸ یک مجموعه ۱۱۱ عددی و در طی سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۵ بیش از ۸۳ اثر دیگر خلق کرد.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..