شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یکی از تابلو نقاشی های «فرانسیس بیکن» نقاش مشهور ایرلندی در حالی در حراجی به مزایده گذاشته می‌شود که انتظار می‌رود ارزش آن به ده‌ها میلیون دلار برسد.
یکی از تابلو نقاشی های «فرانسیس بیکن» نقاش مشهور ایرلندی در حالی در حراجی به مزایده گذاشته می‌شود که انتظار می‌رود ارزش آن به ده‌ها میلیون دلار برسد.

هنرمندنیوز: یکی از آثار «فرانسیس بیکن» که در آن یک پاپ به تصویر کشیده شده است ماه آینده در حراجی فیلیپس به مزایده گذاشته می‌شود. انتظار می‌رود این تابلو نقاشی با قیمت بیش از ۴۰ میلیون دلار به فروش برسد.

این تابلو نقاشی که «پاپ و جغدها» نام دارد و در سال ۱۹۵۸ خلق شده است برای نخستین‌بار در ۳۵ سال اخیر در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.

«بیکن» در این تابلو نقاشی یک پاپ خندان را با دو جغد که بر روی جایگاه او نشسته‌اند به تصویر کشیده است.

کارشناسان ارزش تقریبی این اثر را بین ۳۵ الی ۴۵ میلیون دلار برآورد کرده‌اند.

«بیکن» این اثر را در دوران اقامت ۱۴ ماهه‌ای که در مراکش داشت خلق کرد. این یکی از نقاشی‌های است که «بیکن» با الهام از «پرتره پاپ اینوسنت دهم» اثر «دیه‌گو ولاسکس» خلق کرده است.

اگر این اثر به بالاترین قیمت برآوردشده فروخته شود، «پاپ و جغدها» به یکی از گران‌ترین آثاری که تاکنون در حراجی «فیلیپس» فروخته شده‌اند تبدیل خواهد شد. در حال حاضر یکی از آثار «اندی وارهول» که در سال ۲۰۱۰ در حراجی نیویورک «فیلیپس» فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر فروخته‌شده در این حراجی محسوب می‌شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..