دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران خبر داد

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از حرکت کاروان نوروز از تهران به سمت غرب کشور و پایان آن، با برگزاری نمایشگاه عکس‌های نوروزی جشن تصویر سال در شهر سنندج خبر داد.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از حرکت کاروان نوروز از تهران به سمت غرب کشور و پایان آن، با برگزاری نمایشگاه عکس‌های نوروزی جشن تصویر سال در شهر سنندج خبر داد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، حجت‌الله ایوبی که در مراسم پایانی نوزدهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر سخن می‌گفت، با اشاره به برگزاری جشن نوروز امسال که از سوی کمیسیون یونسکو در ایران برگزار می‌شود، گفت: از روز دوشنبه (۲۳ اسفندماه) کاروان باشکوهی از اهالی نوروز داریم؛ از شمال و جنوب، شرق و غرب کشور و سفرای کشورهای عضو نوروز و پیک‌های نوروزی از سراسر کشور می‌آیند و اراضی عباس‌آباد می‌تواند وعده دیدار ما باشد که از آنجا سفر این کاروان به سمت همدان و کرمانشاه آغاز می‌شود و در سنندج این سفر پایان می‌پذیرد.

او اضافه کرد: در سنندج برنامه باشکوهی داریم و نمایشگاهی از عکس‌های جهان نوروز دوره گذشتۀ جشن تصویر سال در این شهر برگزار می‌شود.

سیف‌الله صمدیان، دبیر جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر هم یادآور شد: سال گذشته به دلیل شرایط ناشی از کرونا، امکان برگزاری مراسم اهدای جوایز را نداشتیم، اما امسال برنامه‌ای که دکتر ایوبی به آن اشاره کرد دربرگیرنده ۱۵۰ تصویر شامل ۱۲۰ عکس، ۱۵ کاریکاتور و ۱۵ پوستر از بزرگان تا جوانان هنرمند و شایسته است.

او افزود: ما عکس‌هایی از عکاسان ایرانی از تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکمنستان، عراق، چین و ... جمع‌آوری کردیم که اولین ایستگاه نمایش آن سنندج است. در بخش افغانستان در ۴۲ سال گذشته، تصاویری از ورود روس‌ها و خروج آمریکایی‌ها با کیفیت بالا و بسیار حرفه‌ای داریم که احتمالا قرار است در فرهنگسرای نیاوران رونمایی شود.

در ادامه مراسم، دیپلم افتخار و جایزه نقدی منتخبان بخش "عکس نوروز" به محمدرضا بهارناز، مهدی بمانی، ساعد نیک‌ذات، امیرعلی جوادیان، هادی دهقانپور، اسحاق آقایی، بابک مهرافشار، مریم زمانپور، زنده‌یاد کامبیز درمبخش و ابراهیم حقیقی اهدا شد.

کمیسیون ملی یونسکو نیز لوح تقدیر ویژه‌ای را به محمدرضا بهارناز به خاطر عکاسی نوروز در شش کشور اهدا کرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..