شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دبیر بخش عکس جشنواره خبر داد؛

دبیر بخش عکس پنجمین جشنواره «جایزه تهران» عنوان کرد که ٨٧٣ هنرمند عکاس، آثار خود را برای حضور در پنجمین جشنواره جایزه تهران ارسال کرده‌اند.
دبیر بخش عکس پنجمین جشنواره «جایزه تهران» عنوان کرد که ٨٧٣ هنرمند عکاس، آثار خود را برای حضور در پنجمین جشنواره جایزه تهران ارسال کرده‌اند.

به گزارش هنرمندنیوز به نقل از ستاد خبری جشنواره، محمدمهدی تدین دبیر بخش عکس پنجمین دوره جشنواره پژوهشی «جایزه تهران» با بیان اینکه با اتمام زمان دریافت آثار مسابقه عکس جایزه تهران، مراحل داوری آثار توسط هیات داوران آغاز شده است از استقبال عکاسان خبر داد و عنوان کرد: مجموع آثار ارسالی به دبیرخانه ٢١۶۵ عکس از ٨٧٣ هنرمند عکاس است که از این تعداد ١٣۶ اثر از ١١٢ عکاس به مرحله داوری راه یافتند.

وی با بیان اینکه اغلب آثار منتخب به صورت تک عکس به دبیرخانه ارسال شده است و ۲ مجموعه عکس نیز در میان آثار وجود دارد، تاکید کرد: عکس‌های ارسالی به ۲ بخش تهران قدیم و تهران جدید تقسیم می‌شود که موضوعاتی مانند محلات تاریخی و بافت قدیمی، اماکن فرهنگی و موزه‌ها و توجه به زندگی شهری و اجتماعی مورد توجه عکاسان بوده است.

دبیر بخش عکس پنجمین جشنواره جایزه تهران با اشاره به اینکه در تمامی بخش‌های مسابقه آثار قابل توجهی با سطح کیفی مطلوبی وجود دارد، گفت: عکس‌هایی از مشاهیر و شخصیت‌های فرهنگی، آدام و رسوم و سبک زندگی تهران قدیم، عکس‌های نگاتیو و سیاه و سفید با قدمتی بیش از هفتاد سال و عکس‌هایی که علاوه بر دارا بودن بار معنایی و محتوایی به لحاظ زیبایی شناسی و تکنیک عکاسی قابل توجه هستند در میان آثار ارسالی به چشم می‌خورد.

تدین در پایان عنوان کرد: آثار برگزیده این جشنواره در قالب کتاب عکس و برپایی نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هیات داوران این بخش از جایزه تهران را علیرضا عابدی، پژمان دادخواه و مریم حسینی تشکیل می‌دهند.

این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با همکاری خانه تهران‌پژوهان و موسسه فرهنگی هنری دارالفنون در هفته نخست دی‌ماه، همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌شود.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..