یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هنرمندان سیاه‌پوست که سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته بودند در حراجی‌های فصل بهار پیش‌رو حضور بی‌سابقه خواهند داشت.
هنرمندان سیاه‌پوست که سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته بودند در حراجی‌های فصل بهار پیش‌رو حضور بی‌سابقه خواهند داشت.

هنرمندنیوز: به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حراجی‌های فصل بهار هفته بعد نیویورک شاهد حضور بی‌سابقه هنرمندان سیاه‌پوستی خواهیم بود که مدت‌ها دیده نشده بودند، اما اکنون انتظار می‌رود در این حراجی‌ها رکوردهای جدیدی را به ثبت برسانند.

«ژان میشل باسکیا» هنرمند آمریکایی با اصالت هائیتئی و پرتوریکویی به نخستین نقاش سیاه‌پوستی تبدیل خواهد شد که آثارش از مهمترین آثار هر دو حراجی اصلی ساتبیز و کریسیتز خواهند بود.

انتظار می‌رود یکی از تابلوهای نقاشی سه‌گانه جمجمه که توسط این هنرمند در سال ۱۹۸۳ خلق شده است و نقاشی «در مقابل مدیسی» که در سال ۱۹۸۲ خلق شده است هر کدام به قیمت حدودی ۵۰ میلیون دلار در حراجی‌های مجازی سه‌شنبه و چهارشنبه فروخته شوند.

همچنین انتظار می‌رود ارزش آثار هنرمندانی همچون «نورمن لوییس»، «مارک بردفورد» و «کری جیمز مارشال» به رقم یک میلیون دلار برسد.

«دیوید گالپرین» ـ مدیر حراجی‌های هنر معاصر ساتبیز در نیویورک ـ معتقد است، بازنگری تاریخی و افزایش حضور بیشتر آثار هنرمندان کمتر دیده‌شده در گالری‌ها و موزه‌ها به افزایش محبوبیت این گروه از هنرمندان منجر شده است.

«گالپرین» می‌گوید: «محبوبیت و تقاضا برای این گونه آثار در بازار افزایش یافته است و ما نتیجه این محبوبیت را در قیمت آثار در حراجی‌ها می‌توانیم مشاهده کنیم.»

هنرمندان و کارشناسان معتقدند جنبش عظیم «جان سیاه‌پوستان مهم است» که در ایالات متحده آمریکا و جهان شکل گرفت نیز در ارزیابی مجدد این آثار تاثیرگذار بوده‌اند.

«شرمن ادمیستون» که مدیر یک گالری در نیویورک است و سال‌ها برای تبلیغ آثار هنرمندان سیاه‌پوست تلاش کرده است، ظهور مجموعه‌داران هنری مشهور سیاه‌پوست را از دیگر عوامل تاثیرگذار در پیشرفت هنرمندان سیاه‌پوست در بازار هنر عنوان کرده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..