سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۹ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

داور بخش کودک بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، با بیان اینکه حمایت شدن تئاتر کودک تنها با برگزاری یک جشنواره محقق نمی‌شود، گفت: نمایش‌های کودک و نوجوان و به ویژه کارهای برگزیده جشنواره باید حمایت جدی شوند که متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد.
داور بخش کودک بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، با بیان اینکه حمایت شدن تئاتر کودک تنها با برگزاری یک جشنواره محقق نمی‌شود، گفت: نمایش‌های کودک و نوجوان و به ویژه کارهای برگزیده جشنواره باید حمایت جدی شوند که متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد.

هنرمندنیوز: مریم سعادت با اشاره به اینکه در جشنواره‌ تئاتر کودک و نوجوان علاقمندان حوزه تئاتر کودک حضور دارند، افزود: معمولا نمایش‌های شاخص که در سراسر سال اجراهای خوبی دارند در این جشنواره شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: فعالان تئاتر کودک که طی چندین سال اعتباری برای خود کسب کرده‌اند در این رویداد حضور دارند و در بین جوان‌ترها نیز هنرمندانی هستند که تعدادی از کارهای کودک تلویزیون و سینما به وسیله آنها شکل می‌گیرد.

سعادت با بیان اینکه تاثیرات جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بر حوزه تئاتر کودک کشور خوب بود اما ایده‌آل نبوده است، تصریح کرد: تاثیرگذاری جشنواره می‌بایست خیلی بهتر بود که البته مقصر این اتفاق تنها جشنواره نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: فعالان حوزه تئاتر کودک و نوجوان باید در سالن‌های استاندارد و خوب اجرا داشته باشند در حالی که معمولا این سالن‌ها را به گروه‌های کودک نمی‌دهند و این شرایط باعث افت توان کار آنها می‌شود.

این فعال حوزه تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه حمایت شدن تئاتر کودک فقط با برگزاری یک جشنواره محقق نمی‌شود، اظهار کرد: نمایش‌های کودک و نوجوان و به ویژه کارهای برگزیده جشنواره باید حمایت جدی شوند که متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد.

سعادت با اشاره به وقفه دو ساله برگزاری جشنواره به دلیل شیوع کرونا، بیان کرد: همانطور که به سریال سازی و کار کودک در تلویزیون  نیاز داریم به تئاتر کودک هم نیاز داریم و بنده به عنوان فعال این حوزه، هر وقت از تئاتر شهر و تالار وحدت رد می‌شدم با دیدن چراغ‌های خاموش آنها دلم می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه خلاء تعطیلی فعالیت‌های هنری در دو سال گذشته احساس شد، گفت: بعضی معتقدند در شرایط فعلی، تئاتر ضرورتی ندارد اما باید به این باور برسیم که حال مردم با فعالیت‌های هنری مانند تئاتر بهتر می‌شود.

این هنرمند پیشکسوت ادامه داد: با تماشای تئاتر، حال ما و بچه‌هایمان خوب می‌شود و یک خانواده به آرامش نسبی می‌رسد بنابراین نباید این موضوع را دست کم بگیریم.

سعادت با بیان اینکه کار کودک تنها یک خاله و یک عروسک نیست، مطرح کرد: بچه‌ها جذب این کارها نمی‌شوند چراکه به اندازه کافی جذاب نیستند، کودکان با برخی از افراد ارتباط برقرار می‌کنند و با بعضی‌ها نه بنابراین وظیفه فعالان عرصه تئاتر کودک این است که برنامه‌های جذاب تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه کار درست و غیر درست را باید درعمل به بچه‌ها یاد دهیم، عنوان کرد: امیدواریم حالا که جشنواره کودک دوباره شروع شده مسئولان به خاطر آینده بچه‌ها، این حوزه را بیشتر جدی بگیرند و امکان اجرا در طول سال برای فعالان این حوزه فراهم شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..