جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ۱ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در جشنواره کن صورت گرفت؛

کاتلین کندی، رییس لوکاس فیلم در جشنواره فیلم کن با حمایت از اعتصاب نویسندگان آمریکا گفت باید نویسندگان به آنچه لیاقتش را دارند، دست یابند.
کاتلین کندی، رییس لوکاس فیلم در جشنواره فیلم کن با حمایت از اعتصاب نویسندگان آمریکا گفت باید نویسندگان به آنچه لیاقتش را دارند، دست یابند.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، سازندگان فیلم پنجم «ایندیانا جونز» دیروز در کاخ جشنواره هفتاد و ششمین جشنواره سالانه فیلم کن حضور یافتند تا در کنفرانس مطبوعاتی کن درباره «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» صحبت کنند.

در این کنفرانس خبری کاتلین کندی، رییس لوکاس فیلم، از اعتصاب نویسندگان حمایت کرد.

وی که از اولین قسمت این مجموعه با بازی هریسون فورد تهیه‌کننده آن بوده، گفت: همه اینجا نشان داده‌اند که نمی‌توان هیچ‌یک از این کارها را بدون نوشته‌ای عالی انجام داد. همه ما و هر چیزی که خلق می‌کنیم. من کاملاً از نویسندگان حمایت می‌کنم و می‌دانم که بیشتر مردم از دستیابی نویسندگان به آنچه لیاقتشان را دارند حمایت کامل می‌کنند.

کندی گفت مایل است اعتصاب را در محیطی حل و فصل کند که همه بتوانند در مورد مسایل واقعاً پیچیده‌ای که کل صنعت سینما را تحت تاثیر قرار می‌دهند صحبت کنند، اما این کار زمان‌بر است.

وی گفت: موضوع اصلی این است که چگونه خواست نویسندگان تحت‌تاثیر صنعتی قرار می‌گیرد که واقعاً در حال تغییر است، صنعتی که خودش در بحبوحه تغییرات است، هم از نظر فن‌آوری و هم جنبه‌های اساسی کار ما.

وی افزود: زمان می‌برد، اما چیزی است که همه برای آن آماده می‌شوند. فکر می‌کنم باید زمان لازم را برای بیان این احساسات اختصاص دهیم.

جیمز منگولد، کارگردان «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» هم در این نشست خبری از نویسندگان حمایت کرد.

منگولد گفت: هیچ فیلمی بدون فیلمنامه عالی خلق نمی‌شود و هیچ فیلمنامه بزرگی بدون نویسنده شکل نمی‌گیرد. نویسندگان چون در این فرآیند اولین حلقه شروع هستند، اولین کسانی هستند که فراموش می‌شوند. در بسیاری از بخش‌های کسب و کار این رخ می‌دهد و من پشتیبان آنها در مبارزه‌شان برای چیزی هستم که برای همه عادلانه باشد.

در حالی که ۱۷ روز از اعتصاب نویسندگان می‌گذرد، هر روز چهره‌های بیشتری از دیگر بخش‌های صنعت فیلم و سینما از آنها حمایت می‌کنند.

«ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» پنج‌شنبه برای اولین بار در جشنواره کن دیده شد و قرار است از ۳۰ ژوئن از سوی دیزنی در سینماها اکران شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..