چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مستندسازانی که با شروع بحران کرونا در ایران، همپای پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و جریان‌های اطلاع‌رسانی، در صحنه‌ی مقابله با این پدیده‌ی مخرب جهانی حضور داشته‌اند، حمایت می‌کند.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مستندسازانی که با شروع بحران کرونا در ایران، همپای پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و جریان‌های اطلاع‌رسانی، در صحنه‌ی مقابله با این پدیده‌ی مخرب جهانی حضور داشته‌اند، حمایت می‌کند.

به گزارش هنرمندنیوز, به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران، این «مرکز» مستندسازانی که در نقاط مختلف اقدام به ضبط و ثبت وقایع این بحران کرده و در صحنه‌ی نبرد با کرونا حضور داشتند را رصد کرده و ضمن تماس با آنها و پیگیری پروژه‌ی در دست تولیدشان، نسبت به حمایت از این آثار اعلام نظر کرده است.

گفتنی است: حمایت مرکز گسترش از مستندهایی که با موضوع کرونا در دست تهیه است، با ارسال طرح پژوهشی مبتنی بر ساختار فیلم، شیوه روایت، عناصر دراماتیک و همینطور ارائه‌ی دمو سه‌ دقیقه‌ای از اثر تولید شده تا آن زمان و نظر مثبت شورا میسر خواهد بود؛ با این توضیح که با شروع تعطیلات و بحث قرنطینه در کشور، کارگروهی در «مرکز» تشکیل شده و این افراد در فضای مجازی، در تماس دائم با هم بوده تا ضمن اطلاع از روند تولید این آثار در گستره‌ی ملی، نسبت به بررسی طرح‌های جدید، بازبینی تریلرهای ارائه شده و پاسخگویی سریع به مستندسازان محترم، با اولویت زمانی و بدون بوروکراسی‌های معمول اقدام نمایند.

این وضعیت درخصوص اهالی سینمای انیمیشن نیز با سفارش تولید انیمیشن‌های کوتاه با موضوع کرونا به تهیه‌کنندگان و فعالان این حوزه توسط معاونت انیمیشن مرکز گسترش آغاز شده است و سایر انیماتورها هم می‌توانند نسبت به ارائه طرح خود به این مجموعه اقدام کنند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام می‌دارد که آماده پذیرش طرح‌های مستند و فیلمنامه‌های کوتاه انیمیشن با موضوع کرونا در ایران هست تا با قید فوریت، نسبت به بررسی و حمایت از این آثار به شرط برخورداری از استانداردهای لازم و تایید شوراهای مربوطه اقدام نماید. فیلمسازان محترم می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی «مرکز» به نشانی www.defc.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کرده و از طریق همین وب‌سایت پیگیر آن باشند. ضمن این که اولویت بررسی این طرح‌ها، ارائه‌ی دمو یا تریلر (تا ۳ دقیقه) از فیلم مورد نظر است که فیلمسازان محترم می‌بایست از طریق واتساپ، به شماره ۰۹۰۵۶۱۱۵۲۱۲ ارسال نمایند. با توجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور، لازم است فیلمسازان محترم به این نکته توجه کنند که صرفاً طرح‌های مرتبط با این موضوع را روی وب‌سایت «مرکز» به ثبت رسانده و از ارائه طرح با موضوعات دیگر خودداری کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..