پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، پروژه حمایت از صنعت فیلم اتیوپی را آغاز کرد.
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، پروژه حمایت از صنعت فیلم اتیوپی را آغاز کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از ENA، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت به طور رسمی پروژه ای را آغاز کرده است که از صنعت فیلم اتیوپی پشتیبانی می‌کند. در خصوص این پروژه، جلسه‌ای آنلاین با حضور ذینفعان برگزار شد. این پروژه عمدتاً در ایجاد ساختار و سازمانی فعالیت می‌کند که بتواند سیاست فیلم اتیوپی را ارتقاء ببخشد.

یونسکو بودجه‌ای را برای این پروژه تأمین می‌کند و دو مشاور داخلی و خارجی قبلاً در این خصوص بکارگیری شده‌اند. در سطح ملی، یک گروه ویژه ۱۲ نفره که از طرف دولت، انجمن‌های حرفه‌ای و بخش خصوصی تشکیل و تأسیس شده است. همچنین انتظار می‌رود از طریق این پروژه، نهادی که صنعت فیلم را مدیریت می‌کند، تشکیل شود.

یومیکو یوکوزاکی مدیرکل یونسکو در اتیوپی

«یومیکو یوکوزاکی» مدیرکل یونسکو در اتیوپی گفت که به مناسبت افتتاح این پروژه بیان داشت که  این پروژه فرصتی عالی برای حمایت از صنعت فیلم اتیوپی است. وی توضیح داد که استفاده از صنعت خلاق به ارتقا تنوع فرهنگی در کشور کمک می‌کند.

«تفری تکلو» که از طرف وزیر فرهنگ و گردشگری اتیوپی در این نشست حاضر بود، گفت که صنعت فیلم نقش بسزایی در ترویج فرهنگ اتیوپی در سطح جهان دارد. او ادامه داد: اجرای این پروژه امکان تحقق سیاست‌ها در صنعت فیلم را فراهم می‌کند و این صنعت توسط یک نهاد سازمان‌یافته هدایت می‌شود.

* سینمای ۱۲۵ ساله اما نحیف اتیوپی 

به گزارش فارس، سینما ۱۲۵ سال قبل وارد اتیوپی شد اما همچون دیگر کشورهای آفریقایی، سینما در اتیوپی از نظر فناوری و تکنولوژی روز در سطح پایینی قرار دارد. علاوه بر آن هنوز مؤسسات و انستیتوهایی که به صورت علمی هنر سینما و فیلمسازی را به علاقمندان آموزش دهند، در این کشور وجود ندارد و معدود کارگردانان اتیوپیایی نیز عمدتاً در کشورهای اروپایی تحصیل و اطلاعات خود را در دانشگاه‌های این کشورها به دست آورده‌اند.

در حالی که اتیوپی سیاست فیلم خود را با تمرکز ویژه بر ایجاد شغل برای جوانان و برابری جنسیتی در سال ۲۰۱۷ تصویب کرده بود ولی اجرای این سیاست به دلیل کمبود قوانین و زیرساخت‌ها آغاز نشد. در سال ۲۰۱۹، تصویب ۹ پیشنهادی که موجب تقویت صنایع فرهنگی و خلاقیت در ۹ کشور در حال توسعه می‌شود، مورد حمایت قرار گرفت که پروژه فیلم اتیوپی هم از جمله آن‌هاست.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..