دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

محمدمهدی خاتمی گفت: بخش اعظم روایت نمایش «شراره» بسیار ساده و صمیمانه با مخاطب ارتباط برقرار، با او درددل و تماشاگر را با خود همراه می‌کند.
محمدمهدی خاتمی گفت: بخش اعظم روایت نمایش «شراره» بسیار ساده و صمیمانه با مخاطب ارتباط برقرار، با او درددل و تماشاگر را با خود همراه می‌کند.

هنرمندنیوز: نمایش «شراره» نوشته و کار محمدمهدی خاتمی از یکشنبه دهم مهرماه در دو نوبت ۱۸ و ۱۹:۳۰ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود و نسرین ‌نکیسا، تکتم ‌اخجوانی، امینا خاتمی، مرجان علوی، مجتبی زادفر، امیراحسان ‌امیرپور، محمدمهدی ‌خاتمی و غلامرضا عارف‌نژاد در آن بازی می‌کنند.

محمدمهدی خاتمی درباره این نمایش گفت: «شراره» روایت زنی به همین نام است که نامزد خود ابراهیم را در روزهای نخستین جنگ از دست داده و او شهید شده است. شراره در این سال‌ها تاکنون بر اثر تبعات جنگ و سایه سیاه آن سختی‌های بسیاری را متحمل شده و شاخه‌های جانبی آن، زندگی او را تحت‌تاثیر قرار داده است. «شراره» فضای عاشقانه و تلخ دارد و این زن مدام به مرور خاطرات خود می‌پردازد.

او ضمن اشاره به اینکه چند سالی است نمایشنامه «شراره» را نوشته است، عنوان کرد: این نمایش سال ۱۳۹۷ در شهر مشهد و سپس زاهدان اجرا شد. در اجرای نمایش در تهران به دلیل شرایط دشوار اسکان بازیگران پیشین، بازیگران جدید را جایگزین کرده‌ام و تمرین‌ها حدود دو ماه به طول انجامیده است.

خاتمی درباره سبک و فضای اجرایی نمایش «شراره» یادآور شد: این اثر فضایی رئالیستی دارد اگرچه گاهی از این فضا خارج می‌شویم و با فلش بک‌هایی مروری بر خاطرات شراره و ابراهیم داریم.

این کارگردان با بیان اینکه تبعات و حواشی جنگ تمام انسان‌های جهان را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد، افزود: در سراسر دنیا افراد و خانواده‌ کسانی که درگیر جنگ بوده‌اند مورد کم‌توجهی واقع می‌شوند و زن‌هایی که شوهران‌شان را در جنگ از دست می‌دهند دچار سرنوشتی تلخ می‌شوند و اینگونه باید با خاطرات و زندگی خود گذران عمر کنند تا به پایان خط برسند و این موضوع از تبعات جنگ در همه دنیاست.

خاتمی درباره ویژگی‌های نمایش «شراره» گفت: بخش اعظم روایت بسیار ساده و صمیمانه با مخاطب ارتباط برقرار و با او درددل می‌‎کند و تماشاگر را با خود همراه می‌سازد. «شراره» فضایی تلخ دارد و ما باید بپذیریم این انسان‌ها هستند و نباید در درگیری‌های زندگی از آن‌ها غافل شویم.

او در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: اجرای آثار نمایشی روی صحنه این روزها با شرایطی دشوار همراه است. عوامل و بازیگران هرگز به لحاظ اقتصادی از این هنر منتفع نبوده‌ و همیشه امید داشته‌اند نمایش‌شان مورداقبال مخاطبان واقع و دیده شود اما متاسفانه در این روزها به دلیل شرایط اجتماعی تبلیغات نمایش‌ها با مشکلات عدیده‌ مواجه و اجراها بلاتکلیف است و ما هنوز نمی‌دانیم فردا یکشنبه ۱۰ مهر اجرا خواهیم داشت یا خیر. ضمن اینکه تبلیغاتی هم برای نمایش نشده است.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از‌ مشاور کارگردان‌: اتابک ‌نادری، طراح صحنه‌: سینا ‌ییلاق‌‌بیگی، آهنگساز‌: مهدی حسنی، طراح لباس‌: فرزانه ‌عاقلی، طراح گریم‌: کامبیز ‌معماری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز‌: مرتضی ‌برزگرزادگان، گروه کارگردانی‌: امیراحسان ‌امیرپور، امیرحسین خاتمی، ویدا منصوری و امینا خاتمی، دستیار طراح لباس‌: سارا بی‌خوش، طراح پوستر و بروشور‌: مرتضی ‌برزگرزادگان، ساخت تیزر و موشن‌گرافی‌: مریم جراح‌زاده، عکاس‌: امیر ‌خدامی و ضبط و تنظیم صدا‌: محمدجواد ‌بهروز.

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت نمایش «شراره» را از سایت تیوال تهیه کنند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..