یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد:

معاون مطبوعاتی ارشاد درباره درآمد رسانه‌ها ازآگهی‌ها، گفت: آگهی‌های دولتی درسال‌های قبل ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان در سال بود درحالیکه امسال در ‌خوشبینانه‌ترین حالت از ۵۰ میلیارد تجاوز نمی‌کند.
معاون مطبوعاتی ارشاد درباره درآمد رسانه‌ها ازآگهی‌ها، گفت: آگهی‌های دولتی درسال‌های قبل ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان در سال بود درحالیکه امسال در ‌خوشبینانه‌ترین حالت از ۵۰ میلیارد تجاوز نمی‌کند.

به گزارش هنرمند به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «محمد سلطانی‌فر» این سخنان را در سفری که اخیراً به استان خوزستان انجام داده بود، عنوان کرد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر ضمن تجلیل ‌از عکاسان خبری حادثه تروریستی اهواز، دیدار با استاندار خوزستان و حضور در محل وقوع این حادثه، با ‌مدیران مسئول و فعالان رسانه ای این استان هم دیدار و گفتگو کرد.

محمد سلطانی‌فر در نشست خود با مدیران مسئول و فعالان رسانه‌ای این استان بر اهمیت موضوع آموزش ‌برای اهالی رسانه، تاکید و اظهار کرد: بسیاری از مشکلات حقوقی رسانه‌ها به دلیل ضعف در آموزش است و ‌ما می‌توانیم با انجام آموزش‌هایی، ضمن کاهش دعاوی رسانه‌ای، بر درآمدزایی رسانه‌ها بیفزاییم و بخشی از ‌مشکلات اقتصادی آنها را حل کنیم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موضوع آگهی‌ها به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی رسانه‌ها ‌گفت: آگهی‌های دولتی در سال‌های گذشته، بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان در سال بود، در حالی‌که امسال در ‌خوش‌بینانه‌ترین شکل ممکن از ۵۰ میلیارد تجاوز نمی‌کند. همچنین امسال برای‌  ‌یارانه روزنامه‌ها، نصف مبلغ ‌سال‌های گذشته تخصیص داده شده است.

سلطانی فر در خصوص قیمت کاغذ گفت: با توجه به مشکلات ارزی و شرایط بد اقتصادی، با تشکیل کمیته ‌ساماندهی کاغذ مطبوعات توانستیم قیمت کاغذ را تثبیت کرده و نگذاریم قیمت کاغذ در بازار آزاد از کنترل ‌خارج شود.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در خصوص تأمین کاغذ مورد نیاز مطبوعات کشور تصریح کرد: با تلاش‌های فراوان، کارخانه ‌چوب و کاغذ مازندران هم وادار به تولید شد و هم‌اکنون ۲۰ هزار تن کاغذ ذخیره موجود است درحالی‌که ‌میزان مصرف ما در سال بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تن برآورد می‌شود.

وی اختصاص ۷۶ میلیون یورو برای واردات کاغذ و افزودن کاغذ در لیست ۲۵ قلم کالای مورد حمایت ‌یارانه‌ای را ازجمله دیگر فعالیت‌های کمیته ساماندهی کاغذ مطبوعات اعلام کرد.

سلطانی‌فر عنوان کرد: در حوزه خبرنگاران خارجی، باشگاه خبرنگاران ‌خارجی را راه‌اندازی کردیم و از هرگونه تفاهمی در ‌این راستا حمایت می‌کنیم.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در خصوص اهمیت فضای مجازی با اشاره به اینکه امروزه خیلی از جریان‌سازی‌های خبری و فکری از ‌مجرای فضای مجازی صورت می‌گیرد، افزود: تلاش ما بر این است در حمایت از رسانه‌های فضای مجازی، ‌یارانه‌هایی به آن‌ها نیز تعلق گیرد.

سلطانی فر بر لزوم تسریع در اعطای مجوز به پایگاه‌های خبری، برای قرار گرفتن فعالان فضای مجازی در ‌دایره قانون تاکید کرد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت ایجاد پیوست فرهنگی و رسانه‌ای برای ‌برای طرح‌های اجرایی گفت: اگر قرار است به اهمیت پیوست رسانه‌ای نگاه واقعی شود، باید از ابتدای پروژه، ‌رسانه با طرح همگام باشد، نه اینکه پس از اتمام کار از رسانه بخواهیم از ما تعریف کند!

وی که در خوزستان سخن می‌گفت، رسانه‌های استان‌های مرزی را جبهه فرهنگی کشور عنوان و اظهار کرد: مطابق اولویت‌های ‌حمایتی این معاونت، رسانه‌های فعال در جدار مرزی، رسانه‌های دوزبانه و مناطق محروم می‌توانند از ردیف ‌یارانه بیشتری استفاده کنند که شامل استان خوزستان نیز می‌شود.

بر اساس این گزارش، موضوع تمهیدات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تامین کاغذ مطبوعات، حمایت‌های یارانه‌ای، آگهی‌های دولتی و ایجاد تسهیلات آموزشی برای خبرنگاران ازجمله موارد مطرح شده از سوی مدیران مسئول و اصحاب رسانه استان خوزستان در این نشست بود.

همچنین معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر، ضمن تجلیل از عکاسان حادثه تروریستی اهواز در محل وقوع حمله به رژه نیروهای مسلح ‌حضور یافت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این حادثه تروریستی را گرامی داشت.

محمد سلطانی‌فر همچنین در این سفر با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان دیدار و گفتگو کرد. احداث شهرک رسانه‌ای و ایجاد تسهیلات ویژه برای آموزش روزنامه‌نگاران و فعالان مطبوعاتی و روابط عمومی‌های استان خوزستان، زمینه‌سازی برای حضور و بازدید خبرنگاران خارجی از استان و حمایت از نشریات استانی در زمینه تامین ‌کاغذ از جمله مباحثی بود که در دیدار سلطانی‌فر با شریعتی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..