یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ۱ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فیلم سینمایی «بی‌مادر» جایزه «بهترین فیلم خارجی زبان» جشنواره بین‌المللی فیلم ولز را از آن خود کرد.
فیلم سینمایی «بی‌مادر» جایزه «بهترین فیلم خارجی زبان» جشنواره بین‌المللی فیلم ولز را از آن خود کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی فیلم، فیلم سینمایی «بی‌مادر» به نویسندگی و کارگردانی سیدمرتضی فاطمی در جدیدترین موفقیت خود جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بین‌المللی فیلم ولز را از آن خود کرد. این جایزه پنجمین جایزه بین‌المللی این فیلم در پنجمین حضور در جشنواره های جهانی است.

طبق قوانین و شرایط آکادمی اسکار، مهلت معرفی نمایندگان کشورهای مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار سوم اکتبر (۱۱مهر ماه) است و سینمای ایران باید نماینده خود را برای حضور در اسکار معرفی کند که به نظر می‌رسد موفقیت‌های جهانی «بی‌مادر» شانس انتخاب این فیلم به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار را بالا برده است.

«بی‌مادر» پیش از این در چهار حضور قبلی بین‌المللی خود، سه جایزه «بهترین فیلم» از جشنواره‌های بین‌المللی داکا ۲۰۲۳، کراسینگ د اسکرین انگلستان ۲۰۲۳، جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور و جایزه «بهترین کارگردانی» جشنواره فیلم رینبو لندن را کسب کرده بود.

این فیلم در هفتمین دوره جشنواره Wales International Film Festival ۲۰۲۳ که با ساز و کاری ویژه و چند مرحله‌ای در طی ۲ ماه در گوین تئاتر در شهر نیث در ولز جنوبی برگزار شد، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..