سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نصرالله پژمان‌فر نماینده مجلس

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جریان‌های استکباری برای پیشبرد اهداف خود از سینما استفاده می‌کنند گفت: اکنون در حوزه پخش و بارگذاری فیلم نظارت‌های کافی وجود ندارد؛ به طوری که شاهد پخش فیلم‌های مشکل‌دار در سطح کشور هستیم که حتی خود آمریکا هم اجازه پخش به آن نمی‌دهند.
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جریان‌های استکباری برای پیشبرد اهداف خود از سینما استفاده می‌کنند گفت: اکنون در حوزه پخش و بارگذاری فیلم نظارت‌های کافی وجود ندارد؛ به طوری که شاهد پخش فیلم‌های مشکل‌دار در سطح کشور هستیم که حتی خود آمریکا هم اجازه پخش به آن نمی‌دهند.

به گزارش هنرمندنیوز، نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در توضیح دومین سوالش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدئویی درخواستی (VOD) گفت: بنا بر اعلام رسمی این سامانه پنج میلیون کاربر دارد یعنی حدود ۲۰ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند. محتوایی که بدون هیچ محدودیت در اختیار فرزندان و خانواده‌های ما قرار می‌گیرد؛ حال اینکه تکالیف قانونی متعددی وجود دارد که وزارت ارشاد به آن عمل نکرده و تخلف کرده است.

وی با بیان اینکه مخاطبان فیلم و سینما مخاطبان بسیاری دارد گفت: جریان‌های استکباری برای اهداف خود از سینما استفاده می‌کنند. به طوری که بیشترین فعالیت را آمریکا در حوزه سینما دارد و دارای بیشترین کمپانی‌هاست؛ چون اهدافش را در این راستا دنبال می‌کند. فیلم تریبون موثر، عمیق و پرمخاطبی است که تاثیرات بسیاری را به جای می‌گذارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: اروپایی‌ها اجازه نمی‌دهند که بیش از ۳۰ درصد فیلم‌های آمریکایی در کشورهایشان پخش شود؛ چون معتقدند به فرهنگشان آسیب وارد می‌کند. به نظر می‌رسد که در مواردی قوانین آنها حزب اللهی‌تر و اصول گراتر است. سوال ما این است چرا قانون رها شده و نظارت کافی نمی‌شود؟ آقایان می‌گویند که در حوزه سینما نظارت دارند اما چون این حوزه وسیع‌تر است نمی‌توانند بر آن نظارت کنند.

به گزارش ایسنا، پژمان فر قبل از آغاز بخش دوم صحبت‌هایش درخواست پخش کلیپی را کرد که محتوای این کلیپ اسلایدهایی از عکس‌هایی از فیلم‌های خارجی پخش شده در کشور با توضیحاتی بود.

وی توضیح داد: برخی از فیلم‌های در کشور ما پخش می‌شوند که حتی در خود آمریکا هم ممنوعیت انتشار دارد. در این حوزه تخلف اداری و قانونی شده که باید پاسخگو باشند. فیلم‌های مشکل‌دار از جریان‌های استعماری و حتی با محتوای همجنس‌گرایی، خیانت، قتل، غارت و ترویج خودکشی و بسیاری از مسائل دیگر در کشور ما پخش شده که آمریکا هم مجوز به پخش آن نمی‌دهد. بنده در مجموعه‌ای وارد شدم که در آن ۱۰۰ نمونه فیلم با محتوای همجنس گرایی پخش شده بود.

وی ادامه داد: آقایان می‌گویند در حد حداکثر توانشان مانیتورینگ را انجام می‌دهند اما بیش از این توان ندارند؛ پس بروز تخلفات هم طبیعی است. حرف ما این است که اگر توان ندارید همچون نیروی انتظامی که مجموعه پلیس +۱۰ را راه‌اندازی کرد شما هم دفاتری را راه‌اندازی کنید که تاییدیه‌های لازم را بدهند و هزینه را هم بگیرند. ما امروز با حجم زیادی از فیلم‌هایی مواجهیم که در خانواده‌هایمان دیده می‌شود.

وی با انتقاد از نبود حمایت از فیلمسازان جوان داخلی گفت: چرا اجازه دادید ذائقه به سمت فیلم‌های آمریکایی رود؟ باید از فیلمسازان جوان حمایت کرد. بحث ما امروز مربوط به چپ و راست نمی‌شود؛ بلکه موضوعات فرهنگی،‌ اعتقادی، باورها، پیغمبر و خدا در معرض آسیب است.

پژمان‌فر در پایان با بیان اینکه مشکلات بسیاری در حوزه کتاب، تئاتر، سینما و ... وجود دارد گفت: با وجودی که آقای صالحی از دوستان شفیق ما هستند اما با این رویه ایشان ۱۰۰ سال دیگر هم نمی‌توانند این حوزه را اداره کند.

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..