پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

باغ کتاب تهران به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه برنامه‌های متنوعی از قصه‌خوانی برای کودکان تا نقد و بررسی آثار نوجوانان را برگزار می‌کند.
باغ کتاب تهران به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه برنامه‌های متنوعی از قصه‌خوانی برای کودکان تا نقد و بررسی آثار نوجوانان را برگزار می‌کند.
هنرمندنیوز: به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ وهنر، باغ کتاب تهران همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوعی برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌کند. این برنامه‌ها شامل قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، ساخت کاردستی، اوریگامی و نقد شعر و داستان نوجوان است که از روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه آغاز و تا روز جمعه ۲۶ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه؛ قصه‌خوانی و اوریگامی
در این روز فروشگاه کتاب کودک و نوجوان باغ کتاب با کتاب‌خوانی، قصه‌خوانی و اوریگامی میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود. در این رویداد که روز چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود، مخاطبان با همراهی تسهیل‌گران، کتاب و قصه می‌خوانند و در کنار هم اوریگامی می‌سازند.

پنجشنبه ۲۵ آبان‌ماه؛ یک روز جذاب برای کتاب‌خوان‌ها
در روز دوم از گرامی‌داشت هفته کتاب و کتابخوانی، برنامه قصه‌خوانی مخصوص پدران و فرزندان در فروشگاه کودک و نوجوان باغ کتاب برگزار می‌شود. همچنین در این روز کودکان با کمک کارشناسان، قصه‌های خود را خلق می‌کنند. این برنامه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در فروشگاه کتاب کودک و نوجوان برگزار خواهد شد.
در این روز کودکان می‌توانند تجربه متفاوتی از ساخت کتاب را برای خود رقم بزنند. این برنامه مخصوص گروه سنی خردسال و کودک است که در کنار هم ساخت کاردستی کتاب را یاد خواهند گرفت. زمان این رویداد، از ساعت ۱۳ تا ۱۵ در «پاتوق دخترونه» در ورودی اصلی باغ کتاب اعلام شده است.
همچنین برنامه‌های شعرخوانی، قصه‌خوانی، نمایش عروسکی و اوریگامی با حضور «مصطفی رحمان‌دوست»، شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و «مریم نشیبا»، گوینده رادیو و تلویزیون برپا می‌شود. این برنامه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در ورودی اصلی باغ کتاب تهران اجرا خواهد شد.
تولید کتاب شعر و قصه نوجوانان از دیگر محور‌های برنامه هفته کتاب و کتاب‌خوانی در باغ کتاب است. در این برنامه که با حضور چهره‌های شناخته‌شده حوزه داستان‌، قصه، شعر و تصویرسازی نوجوانان برگزار می‌شود، نوجوانان می‌توانند اشعار و داستان‌های خود را در حضور کارشناسان برنامه بخوانند و نقد آن را بشنوند. «اسمعیل امینی»، نویسنده و شاعر و «منوچهر اکبرلو»، نمایش‌نامه نویس و کارگردان به عنوان کارشناس در این برنامه حضور خواهند داشت. گفتنی‌ست آثار مطرح شده در این برنامه در قالب یک کتاب منتشر خواهد شد.
این برنامه روز پنجشنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در ورودی اصلی باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

جمعه ۲۶ آبان‌ماه؛ اختتامیه رویداد کتاب‌‌خوانی
باغ کتاب تهران روز جمعه ۲۶ آبان ماه میزبان گروه کتاب‌خوانی «بی‌کتاب‌ها» خواهد بود که در آن علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی در کنار هم و به صورت گروهی کتاب خواهند خواند. این برنامه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن شماره ۸ باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.
در پایان برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی باغ کتاب، مراسم اختتامیه در روز جمعه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در ورودی اصلی این مجموعه برگزار می‌شود.
در این مراسم یک کتاب شناخته‌شده با حضور نویسنده آن نمایش‌نامه‌خوانی خواهد شد و در ادامه برنامه، شرکت‌کنندگان با حضور یک نویسنده به کتاب‌خوانی خواهند پرداخت.
همچنین به مخاطبانی که از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان‌ماه از فروشگاه بزرگسال باغ کتاب تهران کتاب خریده و فاکتور آن را در اختیار داشته باشند، به قید قرعه جوایزی اهداء خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..