جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۲ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون وزیر ارشاد:

معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه تا عید نوروز دفاتر استانی سینما جوان تجهیز می شود که ۵۰ درصد هزینه ها را سازمان سینمایی کشور تامین می کند؛ بر راه اندازی سینما جوان جیرفت تاکید کرد.
معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه تا عید نوروز دفاتر استانی سینما جوان تجهیز می شود که ۵۰ درصد هزینه ها را سازمان سینمایی کشور تامین می کند؛ بر راه اندازی سینما جوان جیرفت تاکید کرد.

هنرمندنیوز: "محمد خزاعی" ظهر امروز ۹ تیرماه در دیدار با استاندار کرمان بر نگاه جدی دولت به حوزه فرهنگ تاکید و اظهار کرد: عدالت محوری شعار دولت است و شورای عالی سینما به همت دولت سیزدهم احیا شد زیرا یکی از اقدامات جدی دولت توجه به سینما است.

وی با اشاره به اینکه امروز در دولت سیزدهم مسائل کلان حوزه فرهنگ و هنر در شورای فرهنگ و هنر بحث می شود، افزود: شورای هنر که بسیار مهم است اما تعطیل شده بود، احیا شد و اینها اتفاقاتی است که فقط طی یکسال فعالیت دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ ایجاد شده است.

خزاعی تصریح کرد: سازمان سینمایی در تک تک استان ها با اولویت استان های کم برخوردار حضور می یابد و از نزدیک در جریان مشکلات هنرمندان قرار می گیرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه در حال حاضر وضعیت خوبی به لحاظ سینما در کشور نداریم، گفت: ۶۰۰ سینمای فعال در کشور داریم که با توجه به جمعیت باید حداقل بیش از  ۳۰۰۰ سالن سینما داشته باشیم.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه حدود ۲۲۰ شهر در کشور حتی یکی سالن سینما هم ندارد، افزود: اگر تمهیداتی انجام شود ضمن کشف استعدادها، از مهاجرت سینماگران استان ها به پایتخت جلوگیری می شود.

وی اظهار کرد: در این سفرها همچنین زیرساخت های استان ها به لحاظ فرهنگی بررسی می شود و بررسی اجمالی در کرمان حاکی از آن است به لحاظ زیرساخت های فرهنگی و سینمایی مشکل دارد هرچند سالن سینما، مخاطب نمی آورد.

خزاعی با اشاره به اینکه تا عید نوروز دفاتر استانی سینما جوان تجهیز می شود که ۵۰ درصد هزینه ها را سازمان سینمایی کشور تامین می کند؛ بر راه اندازی سینما جوان جیرفت تاکید کرد.

رییس سازمان سینمایی از حمایت این سازمان از تولید فیلم کوتاه و مستند خبر داد و گفت: ۳۸۰ میلیون فقط در فیلم کوتاه شمال استان کرمان اعتبار گذاشتیم.

وی ادامه داد: در فیلم مستند هم موضوعاتی که دغدغه استان است کمک می کنیم و اگر استان ها درخواست سوژه خاص برای فیلم سینمایی داشته باشند نیز آمادگی کمک به این موضوع را داریم.

همچنین"بهرام مسلمی مهنی" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان هم اظهار کرد: جنوب کرمان از نظر تجهیزات و زیرساخت سینمایی صفر است.

وی با تاکید بر اینکه حداقل تجهیز سینما جوان جیرفت در اولویت باشد؛ گفت: به همین منظور آمادگی داریم ساختمانی را برای کوتاه مدت در اختیار قرار بدهیم.

مسلمی بر تجهیز مجتمع های فرهنگی هنری جنوب کرمان تاکید کرد و خواستار افزایش سینماهای سیار در این منطقه شد و گفت: استقبال خیلی خوبی از این سینماها در جنوب وجود دارد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..