یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف این وزارتخانه از جمله ارائه آموزش هنری در مناطق محروم گفت: آموزش‌های هنری باید کاربردی باشد تا بتواند وضعیت اشتغال و اقتصاد هنرآموزان را متحول کند.
دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف این وزارتخانه از جمله ارائه آموزش هنری در مناطق محروم گفت: آموزش‌های هنری باید کاربردی باشد تا بتواند وضعیت اشتغال و اقتصاد هنرآموزان را متحول کند.

هنرمندنیوز: محمود شالویی عصر چهارشنبه در نشست قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگی هنری ویژه مناطق محروم با اشاره به آمار امیدوارکننده گسترش و شکوفایی آموزش های هنری مناطق محروم در شش ماهه نخست سال افزود: مدیران کل فرهنگ استان ها،  شعار عدالت فرهنگی را به عنوان اولویت مهم دولت مردمی با جدیت دنبال کرده و ابراز امیدواری کرد تا این طرح با سرعت بیشتر استمرار پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به اهداف وزارت فرهنگ از آموزش هنری در مناطق محروم گفت: آموزش های هنری از یک سو باید کاربردی باشد تا بتواند وضعیت اشتغال و اقتصاد هنرآموزان را متحول کند. از سوی دیگر وزارت فرهنگ به دنبال تقویت اقتصاد  مناطق بومی است تا مانع از مهاجرت به مرکز استان ها و موجب کاهش آسیب های اجتماعی شود.

دستیار وزیر فرهنگ درباره تعامل بخش دولتی و خصوصی در طرح آموزش های هنری مناطق محروم گفت: تعامل اداره کل استان های وزارت فرهنگ با آموزشگاه های آزاد هنری زمینه هم افزایی بخش دولتی و خصوصی را فراهم می کند. بنابراین پیشنهاد وزارت فرهنگ، بهره گیری از ظرفیت های آموزشگاه ها در جهت تقویت آموزش هاست.

مدیرکل حوزه وزارتی همچنین فعالیت حدود هزار مدرسه شبانه روزی در کشور را فرصتی ارزشمند برای توانمندسازی دانش آموزان مستعد دانست و افزود: تولید آثار موفقی در حوزه های سرود، موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی می تواند در ابعاد گسترده تر در این گونه مدارس تولید و ارائه شود. از سوی دیگر موضوع تعلیم و تربیت دانش آموزان از حساسیت خاصی برخوردار است؛ بنابراین معلمان این حوزه باید به موازین تربیتی آشنا و ملتزم باشند.

اهمیت شبکه سازی در آموزش های هنری، موضوع دیگری بود که شالویی با تاکید بر آن گفت: شبکه سازی قرارگاه محرومیت زدایی، ثمرات فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به پیگیری نتایج آموزش ها و وضعیت هنرآموزان اشاره کرد.

وی ادامه داد: انتظار داریم نهادهایی چون صندوق اعتباری هنر پشتیبانی از هنرآموختگان قرارگاه محرومیت زدایی را مورد توجه جدی قرار دهند تا زنجیره فعالیت قرارگاه تکمیل شود.

مدیرکل حوزه وزارتی همچنین به اهمیت تسهیل روال تاسیس موسسات فرهنگی هنری در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: با این اتفاق زمینه فعالیت جوانان مستعد مناطق کم برخوردار بیش از گذشته فراهم شود.

شالویی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: مردمی بودن از مهمترین ویژگی های دو شهید بزرگوار دولت بود که امروز به طور جدی در دولت مردمی پیگیری می شود.

در این نشست تعدادی از مسئولان ستادی و استانی وزارت فرهنگ و نمایندگانی از سایر وزارتخانه ها گزارش هایی از اقدامات و برنامه های خود برای مشارکت در قرارگاه محرومیت زدایی ارائه کردند و درباره موضوعات مشترک بحث و تبادل نظر شد.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..