شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

علی‌اصغر مونسان معاون رییس‌جمهور:

‎معاون رییس‌جمهور گفت: وزیر راه از گرانی بلیت هواپیما نگران است، چون دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. دوستان تلاش می‌کنند تا هزینه بلیت هواپیما به حالت قبل برگردد.
‎معاون رییس‌جمهور گفت: وزیر راه از گرانی بلیت هواپیما نگران است، چون دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. دوستان تلاش می‌کنند تا هزینه بلیت هواپیما به حالت قبل برگردد.

هنرمندنیوزعلی‌اصغر مونسان درباره گرانی هزینه سفرهای داخلی مثل کیش که سفر به آن گران‌تر از ترکیه تمام می‌شود، اظهار کرد: ما تلاش کردیم بسته‌های ارزان سفر را تهیه کنیم، اما واقعیت این است که ابزارهای مستقیم ما کم است و در بسیاری از مواقع نیاز داریم بسیاری از دستگاه‌ها با ما همکاری کنند.

‎رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، از تلاش دولت برای برگشت هزینه بلیت هواپیما به وضعیت قبل خبر داد و افزود: با معاون‌اول رییس‌جمهور مکاتبه داشتیم و وزیر راه نیز از گرانی بلیت هواپیما نگران است، زیرا دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست. دوستان تلاش می‌کنند تا هزینه بلیت هواپیما به حالت قبل برگردد.

‎او در پاسخ به این پرسش که اگر دولت موافق گرانی بلیت هواپیما نیست، چرا نظارت بیشتری نمی‌کند، اظهار کرد: این مسأله چند وجهی است مثلاً در گذشته فعالان این عرصه در حوزه هواپیمایی ارز دولتی می‌گرفتند ولی حالا نمی‌گیرند.
به گفته مونسان، بیشترین جمعیت گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند از کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان، ترکیه، ارمنستان و عربستان بوده‌اند. وی بیان کرد: آمار عربستانی‌هایی که پس از واقعه سفارت، تعدادشان در ایران به شدت کاهش یافته بود در ماه‌های اخیر با رشد همراه شده است. در واقع سفر مردم کشورهای منطقه به ایران رشد قابل ملاحظه‌ای داشت.

‎مونسان به تأثیر اقتصادی ورود گردشگران خارجی به کشور اشاره کرد و با بیان این‌که ورود هر گردشگر به‌اندازه صادرات ۳۰ بشکه نفت برای کشور درآمد دارد، گفت: ما گردشگران سلامت داریم که حدود ۲۵۰۰ دلار و گردشگر زیارتی داریم که بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای کشور درآمدزایی دارند، متوسط درآمد ورود هر گردشگر حدود ۱۵۰۰ دلار است، اگر هر بشکه نفت را ۵۰ دلار در نظر بگیریم، ورود هر گردشگر برابر با صادرات ۳۰ بشکه نفت است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..