دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ۲۹ مه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

همزمان با هفته دفاع مقدس، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی با محمدحسین حیدری عکاس نام‌آشنای دوران دفاع مقدس دیدار کرد.
همزمان با هفته دفاع مقدس، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی با محمدحسین حیدری عکاس نام‌آشنای دوران دفاع مقدس دیدار کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با هفته دفاع مقدس، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل حیدری عکاس شناخته‌شده سال‌های دفاع مقدس، به دیدار و گفت‌وگو با این هنرمند پرداخت.

در این دیدار که با حضور سعید فلاح‌فر هنرمند رشته عکاسی همراه بود، حیدری به بیان خاطرات و روایت‌های خود از عکاسی در مقاطع مختلف انقلاب و عملیات‌های گوناگون دوران دفاع مقدس پرداخت.

عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی نیز ضمن تجلیل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های ارزنده این عکاس برجسته جنگ تحمیلی، تصاویر ثبت‌شده توسط حیدری را گنجینه‌ای مستند، تاریخی و ماندگار توصیف کرد که از دوران دفاع مقدس به یادگار مانده است.

محمد حسین حیدری متولد ۱۳۴۱ در اصفهان است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۵۸ با حضور در حوزه اندیشه و هنر اسلامی(حوزه هنری کنونی) آغاز کرد و در ۲۳ عملیات دفاع مقدس به عنوان عکاس حضور داشته است.

کتاب عکاسان جنگ شامل مجموعه عکس‌های حیدری از دوران جنگ تحمیلی است که توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به چاپ رسیده است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..