یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ۴ دسامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رئیس سازمان سینمایی، به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار اصغر شاهوردی - صدابردار پیشکسوت - رفتند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رئیس سازمان سینمایی، به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار اصغر شاهوردی - صدابردار پیشکسوت - رفتند.

هنرمندنیوز: در ادامۀ طرح تکریم و دیدار با هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به همراه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی عصر چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت) به دیدار اصغر شاهوردی - صدابردار پیشکسوت سینمای ایران - رفتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.

پوراحمدی ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این هنرمند گفت: اصحاب فرهنگ و هنر، میراث زندۀ جوامع محسوب می‌شوند که توجه و رسیدگی به امور آنها یکی از اصلی‌ترین وظایف صندوق اعتباری هنر است. تلاش ما این است که به طرق مختلف از جامعه فرهنگ و هنر کشور حمایت کنیم. با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و اختصاص یارانه به این حوزه سعی می‌کنیم تا حدی به رفع دغدغه‌های موجود اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً مشکلاتی که در ایام بیماری و در سال‌های پایانی عمر گریبان‌گیر آنهاست، کمک کنیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله همسر این هنرمند افزود: طی چندسال اخیر تلاش کردیم در کنار آقای شاهوردی باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان حمایت‌های لازم صورت گیرد؛ در عین حال با تاکید مقام عالی تلاش خواهیم کرد هرگونه اقدام برای بهبود شرایط ایشان انجام شود و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی ضمن تجلیل از فعالیت‌های ارزشمند این هنرمند گفت: اصغر شاهوردی هنرمند متعهد و تأثیرگذار عرصه سینما است که متاسفانه در این راه دچار حادثه شد. با وجود اینکه متأسفانه ایشان بدلیل بیماری فعالیت نداشتند، اما خاطره آثار ارزشمند ایشان همچنان در اذهان عمومی می‌درخشد. اکنون وظیفه ماست که در کنار او باشیم.

وی در ادامه افزود: دکتر اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر وضعیت آقای شاهوردی هستند و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هرگونه حمایت و مساعدت از ایشان هستند.

همچنین، همسر اصغر شاهوردی در این دیدار از مسائل و مشکلاتشان در رابطه با بیماری و روند درمان این هنرمند و هزینه‌های آن با نمایندگان وزیر فرهنگ سخن گفت.

اصغر شاهوردی اولین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است که در آبان‌ماه سال ۱۳۸۶ در حالی که از سر صحنه فیلم «چراغی در مه» در شمال کشور در راه بازگشت به تهران، دچار سانحه رانندگی شد و به دلیل شکستگی مهره‌های کمر تا امروز در بستر بیماری است.

وی صدابرداری فیلم‌های«هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.

در این دیدار سید احمد میرعلایی و محسن علی اکبری از تهیه کنندگان سینما نیز حضور داشتند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..