دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۶ فوریه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ذوالقدر نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس تاکیدکرد:

 نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حذف تئاتر از سبد هنری جامعه با افزیش تصاعدی نرخ بلیت نگران کننده است.
 نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حذف تئاتر از سبد هنری جامعه با افزیش تصاعدی نرخ بلیت نگران کننده است.

هنرمندنیوزنایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حذف تئاتر از سبد هنری جامعه با افزیش تصاعدی نرخ بلیت نگران کننده است،گفت:متأَسفانه در ماه‌های اخیر شاهد شکل گیری جریانی هستیم که چرخه تولید و اجرا را به سمت و سوی تجارت سوق داده است. سیده فاطمه ذوالقدر درباره وضعیت تئاتر در کشور، گفت: رونق خوبی در تئاتر ایران شکل گرفته است و آثار هنری پرمحتوا به نمایش درآمده است که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید در نظر داشت که تئاتر، نمایش ها، فیلم ها و موسیقی و به طور کل آثار هنری و فرهنگی اعتبار خود را از مردم می گیرند و در نبود مردم و تماشاگران رونق و شکوفایی در این عرصه محقق نخواهد شد و این رفت و برگشت و نگاه نقادانه میان هنر، هنرمندان و مخاطبان آن است که تحول و شکوفایی را در این بخش مهیا کرده است. وی ادامه داد: متأَسفانه در ماه های اخیر شاهد شکل گیری جریانی هستیم که چرخه تولید و اجرا را به سمت و سوی تجارت سوق داده است و در این شرایط اقتصادی سخت با افزایش قیمت بلیت تئاتر، اولین تصمیم برای مخاطبان حذف آن از سبد خانواده است.

ذوالقدر افزود: برخی از هنرمندان و گروه های موسیقی برای همراهی هرچه بیشتر با اقشار مختلف جامعه تصمیم به پایین آوردن بهای بلیت خود و برگزاری کنسرت های رایگان و خیابانی  داشتند بنابراین  تئاتر که از مردمی‌ترین هنرها بوده نیز این همراهی و همدلی را باید با مردم داشته باشد.

نماینده مردم تهران در  مجلس  تصریح کرد:در این خصوص لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شفافیت در هزینه تمام شده آثار هنری و سود متعارفی که برای آن در نظر گرفته شده است، بر قیمت بلیت تئاتر نظارت مستقیم داشته باشد و در تعامل هرچه بیشتر با کمیسیون فرهنگی اقدامات لازم در موضوع نظارتی و همچنین ضرورت قانونگذاری حسب نیاز انجام شود. نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی  مجلس یادآورشد: تا ضمن تبعیت از قاعده و اصولی سنجیده و شفاف هنر و هنرمندان در جایگاه واقعی و حقیقی خود که همان اعتلای فرهنگ و هنر و فرهنگ سازی درست و متناسب با نیاز جامعه است قرار بگیرد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..