دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در قالب یک EP آلبوم،

«راز – آواز» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی حسام ناصری در قالب یک آلبومEP منتشر شد.
«راز – آواز» با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی حسام ناصری در قالب یک آلبومEP منتشر شد.

هنرمندنیوز: این آلبوم EP همزمان با پانزدهم بهمن، سالروز تولد علیرضا قربانی و در قالب سه آهنگ به‌صورت رایگان در اختیار دوستداران این خواننده سرشناس موسیقی ایرانی قرارگرفته است.

«راز – آواز» در حقیقت پروژه جدید علیرضا قربانی و حسام ناصری است که اکنون بخشی از آن در قالب یک EP آلبوم منتشر می‌شود.

پروژه‌ای که تولید آن از مدتی قبل آغازشده است و در راستای روند تجربه‌گرایی ناصری و قربانی اکنون قسمت‌هایی از آن به مرحله انتشار رسیده است. هنوز جزئیات دقیقی از این پروژه منتشرنشده است اما به نظر می‌رسد که «راز – آواز» یکی از پروژه‌های مهم علیرضا قربانی و حسام ناصری در سال آینده همراه با پروژ‌ه‌های دیگر آن‌ها باشد.

حسام ناصری در تشریح جزئیات پروژه «راز – آواز» همزمان با انتشار اولین قطعات آن در سالروز تولد علیرضا قربانی اعلام کرد:«این پروژه تقریباً از یک سال و نیم پیش آغاز شد. ایده اصلی هم تلفیق آواز اصیل ایرانی در دستگاه‌های مختلف با همراهی موسیقی کاملاً غربی و بدون حضور سازهای ایرانی و با شکل و شمایل نو بود. نیم‌نگاهی هم به موسیقی کلاسیک و امبینت داشتیم. دلیل اینکه این آلبوم، شامل سه آهنگ است این بود که یک پروژه سنگین داشتیم و در بخش‌های مختلف آن وسواس زیادی به خرج دادیم. از سوی دیگر این آلبوم یک ایده تجربه‌گرایانه بود و قرار است که در آینده کارهایی ازاین‌دست هم داشته باشیم. «راز – آواز» فقط همین آلبوم نیست و در حقیقت یک پروژه است. بخش آواز ایرانی هم بر اساس آواز ردیفی و دستگاهی و بر اساس آواز موسیقی سنتی ایرانی است و بخش همراهی‌کننده هیچ ارتباطی با موسیقی ایرانی ندارد و فقط سعی شده است که همخوانی و تناسب بین آن‌ها برقرار شود تا به نتیجه جدیدی برسد.»

حسام ناصری در پایان اعلام کرد:«با این روش می‌توان آواز ردیفی – دستگاهی ایرانی را با چنین تنظیمی با هر نوع ارکستر غربی چه کلاسیک و چه ارکستر مجلسی اجرا کرد. این نکته بسیار مهم است و چشم‌انداز ما این است که بتوانیم آواز ایرانی با ارکسترهای بزرگ قابلیت اجرا پیدا کند.»

پروژه قبلی علیرضا قربانی و حسام ناصری، «با من بخوان» نام داشت که در اسفند ۹۷ با انتشار آهنگ «نیست شو» از آن رونمایی شد و در سال ۹۸ کنسرت‌هایش برگزار شد. اجراهایی که با استقبال چشمگیر مخاطبان همراه شد و آلبوم با من بخوان هم در سال ۹۹ در اختیار مخاطبان موسیقی قرار گرفت.

عوامل حاضر در Ep آلبوم «راز – آواز» هم به شرح زیر است:

خواننده: علیرضا قربانی

آهنگساز: حسام ناصری

ارکستراتور: ارشیا صمصامی نیا

ناظر ضبط: سامان صمیمی

میکس و مستر: آرش پاکزاد

نوازندگان:

ویلن: پدرام فریوسفی، سامان صمیمی، نیلوفر محبی، امین عطایی، نگار فرجی

ویولا: پدرام فریوسفی، میثم مروستی، امین عطایی

ویلنسل: مهرداد عالمی ، آتنا اشتیاقی

گیتار الکتریک: عظیم روحانی

پیانو و اصوات الکترونیک: حسام ناصری

ضبط: استودیو شهر صدای پارسیان (آرش پاکزاد، رضا اسد پور)

استودیو صبا (کاوه عابدین)

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..