پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۷ دسامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ضرغامی در پیام ویدئویی به راهنمایان گردشگری:

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: مشکلات بیمه راهنمایان گردشگری را مرتفع می‌کنیم.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: مشکلات بیمه راهنمایان گردشگری را مرتفع می‌کنیم.

هنرمندنیوز: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت فعالیت راهنمایان گردشگری و ضرورت روایتگری گفت: به نظر من شغل راهنمای گردشگری به نوعی شغل انبیاء است چرا که از فطرت انسانی و از فرهنگ و تربیت صحبت می‌کند. مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در پیام ویدئویی به همایش راهنمایان گردشگری که در محل سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، در سخنانی گفت: علاقه‌مند بودم که امروز از نزدیک شما را می‌دیدم و با هم گفت‌و‌گو می‌کردیم اما چون قول داده بودم به مناطقی از آذربایجان غربی بروم این امکان وجود نداشت و اکنون در شهرستان تکاب هستم و با همراهی فرماندار و نماینده این شهر از بخش‌های مختلف آن بازدید کردیم.

مهندس ضرغامی در ادامه خطاب به راهنمایان گردشگری اظهارداشت: شغل راهنمایی گردشگری به نوعی شغل انبیاست چرا که با مردم حرف می‌زنید و از فرهنگ، تربیت، زیبایی‌ها، میراث ناملموس، فطرت انسانی و تجربه چند‌هزارساله بشری با مردم سخن می‌گویید؛ از این رو کار شما کار بزرگی است. کسی که روایت‌گری می‌کند ماموریت بزرگی را در جامعه دارد و شما با وجود همه مشکلات کاری که دارید این ماموریت را به خوبی انجام می‌دهید.

او ادامه داد: قبلا نیز این را گفته‌ام که «شرف المکان بالمکین» است اما بعضی وقت‌ها «شرف المکین بالمکان» است. یعنی اگر یک حرف خوبی را در یک مکان خوبی بزنید اتفاق بهتر درک می‌شود. مردمی که می‌آیند یک اثر باستانی را ببیند علاقه‌مند هستند که بشنوند یعنی شرایط مهیا است برای شنیدن. «شرف المکین بالمکان» یعنی این که مردمی که می‌آیند برای بازدید از آثارتاریخی به گفته‌های شما و راهنمایی‌های شما توجه دارند. مهندس ضرغامی یادآور شد: من در این مدت که در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مسئولیت داشتم هرجا که رفته‌ام دیده‌ام پر است از پیام‌های ارزشمند فرهنگی و انسانی که مربوط به ایرانی‌هاست و بسیاری از ما اطلاع نداشتیم من دستور داده‌ام این مطالب و این پیام‌ها را جمع‌آوری کنند. راهنمایان گردشگری سفیران ما هستند. شما در خط مقدم گردشگری هستید و در این باره باید به ما کمک و همراهی کنید.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: از آقای حاجی سعید رئیس انجمن راهنمایان گردشگری می‌خواهم که برای این موضوع یک مدخل جدید ایجاد کنند و در قالب مسابقه، جشنواره و ... این‌ها را بروز و ظهور دهد و راهنمایان گردشگری منتخب را معرفی کند.

وی افزود: مهمترین کار ما در حوزه گردشگری راهنمایی گردشگری است. شما همکاران بسیار خوب ما هستید و من آماده شنیدن حرف‌های شما هستم و در هر جایی که لازم است ما همکاری کنیم آماده همکاری هستیم. مهندس ضرغامی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: من به این حوزه علاقه‌مند هستم و قبلا نیز گفته‌ام حتی اگر در این مسئولیت نبودم نیز عاشق راهنمایی گردشگری و عاشق روایت‌گری هستم و دوست دارم راهنمای گردشگری باشم و به ماموریتی که شما دارید غبطه می‌خورم. سال گذشته موضوعات مهمی درباره بیمه راهنمایان گردشگری انجام شد و امسال نیز این موضوع را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..