چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اجرای «پوزه چرمی» آغاز شد

نمایش «پوزه چرمی» اثر هلموت کراوزر به کارگردانی محمد علی زمانی در تماشاخانه شانو روی صحنه رفت.
نمایش «پوزه چرمی» اثر هلموت کراوزر به کارگردانی محمد علی زمانی در تماشاخانه شانو روی صحنه رفت.

هنرمندنیوز: به نقل از روابط عمومی این نمایش، «پوزه چرمی» که با ترجمه علیرضا کوشک جلالی توسط نشر افراز به چاپ رسیده است، اولین بار به کارگردانی جلالی روی صحنه رفت و حالا برای دومین بار در ایران به روی صحنه می‌رود.

شب گذشته، یکشنبه ۲۶ دی ماه آیین افتتاحیه‌ی این نمایش در تماشاخانه شانو با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار شد.

این نمایشنامه سال ۱۳۹۳ برای اولین بار به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی در مجموعه‌ی تئاتر شهر به صحنه رفت و حالا با گذشت ۷ سال، این بار به کارگردانی محمد علی زمانی و با بازی ندا مقصودی و وحید جباری اجرای خود را آغاز کرده است .

پیمان خاکسار، مترجم که از مهمانان افتتاحیه این نمایش بود، با بیان این نکته که بعد از شروع پاندمی کرونا کمتر به تماشای تئاتر نشسته‌ است، درباره‌ی نمایش «پوزه چرمی» گفت: در این متن تقابل فضای خصوصی افراد و با فضای عمومی جامعه ستودنی است.

او ادامه داد: در جهان امروز که خشونت به شکلی عیان در جامعه پدیدار شده، حتی شخصی منزوی که به دنیای درونی خودش پناه برده و تنها راه ارتباط او با جهان بیرون از خانه‌اش، به واسطه‌ی همسرش شکل گرفته است، نمی‌تواند از حریم خصوصی خود محافظت کند و خودش را از معرض خشونت حاکم بر جامعه حفظ کند.

خاکسار با بیان این نکته که خودش را در زمینه‌ی تئاتر صاحب نظر نمی‌داند، افزود: خوشحالم از اینکه بعد از مدت‌ها به تماشای تئاتر نشسته‌ام و با متن و اجرایی دوست داشتنی مواجه شدم. به ویژه بازی وحید جباری و ندا مقصودی که بسیار دلنشین بود.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به صدیقه سادات موسوی‌زاده (مشاور پروژه)، محمدمهدی صباغیان (تهیه کننده)، مجتبی گیویان (طراح نور)، نسیم ملکی (طراح لباس)، وحید صالحی (طراح گریم)، مسعود خرداد (آهنگساز) ، رامین ارقند (صداپیشه)، وحید مشایخی (عکاس) و سعید جمشیدی‌پور (روابط عمومی) اشاره کرد.لازم به ذکر است نمایش پوزه چرمی تا ۱۲ بهمن‌ماه، هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه‌ی شانو به روی صحنه خواهد رفت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..