دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

آغاز دور تازه اجراها در تئاترشهر؛

«رستم و سهراب»، «شراره» و «فقط یک دقیقه طول می‌کشه» عناوین تازه‌ترین نمایش‌های تالارهای سایه، قشقایی و کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر هستند.
«رستم و سهراب»، «شراره» و «فقط یک دقیقه طول می‌کشه» عناوین تازه‌ترین نمایش‌های تالارهای سایه، قشقایی و کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر هستند.

هنرمندنیوز: به نقل از مجموعه تئاترشهر، همزمان با پایان یافتن بخشی از عملیات به‌سازی راهروهای منتهی به تالارهای سایه، چهارسو، قشقایی و کارگاه نمایش تئاترشهر، دور تازه اجراهای این مجموعه از سر گرفته شد.

«رستم و سهراب» عنوان یکی از تازه‌ترین نمایش‌های تئاترشهر است که از ۲۰ آذر به نویسندگی داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان، کارگردانی رضا حسن‌خانی و بازی آسو خسروی ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان اجرای خود را در کارگاه نمایش آغاز می‌کند.

سعید کلهر دستیار کارگردان، محمد جواد عسگری (سه تار)، علی فتحی (سای درام و نی)، حسن خسروی (ترومپت)، نیکو خلیفه (دف) (اعضای گروه موسیقی)، پارسا عباسی (طراح پوستر)، رضا حسن‌خانی (طراح نور)، آیدا تفرشی (مدیر صحنه)، حانیه کندک‌لو (منشی صحنه)، سیدرضا حسینی (عکاس)، مریم پارسا (انتخاب لباس)، سپیده آسیابانی (گریم)، آیدا تفرشی (بروشور)، محمد ساعتچی (مدیرتدارکات)، محمد ساعتچی و فاطمه قاسم‌زاده (دستیاران صحنه) گروه اجرایی این نمایش را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب و اما سهراب، جوان بود، جوان... بپیچید از آن پس یکی آه کرد/ز نیک و بد اندیشه کوتاه کرد/ بدو گفت: کین بر من از من رسید/زمانه به دست تو دادم کلید...

در تالار سایه نمایش «شراره» به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی و بازی نسرین نکیسا، الهه پژوهی، تکتم اخجوانی، امینا خاتمی، مرجان علوی، مجتبی زادفر، پرویز گوهری‌راد، امیراحسان امیرپور، ویدا منصوری، مرتضی برزگر زادگان، محمدمهدی خاتمی، غلامرضا عارف نژاد و شهرام مسعودی ساعت ۱۹ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان به صحنه می‌رود.

محمد مهدی خاتمی درباره این نمایش نوشته است: این اثر نمایشی روایت‌گر داستان زنی است که در روزهای آغازین جنگ نامزد خود را از دست می‌دهد و در طول سالیان سال با خاطرات او زندگی می‌کند. جنگ و تبعات آن به مانند بسیاری از افراد دیگر همچنان برای این شخصیت وجود دارد و بر زندگی‌ او سایه انداخته است.

نمایش «فقط یک دقیقه طول می‌کشه» به نویسندگی مسعود سمیعی، کارگردانی سیدعلی تدین صدوقی و بازی اصغر صابری، مروارید افسری، لادن بنکدار، علیرضا نادی و افشین رضایی ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار قشقایی تئاتر شهر دور تازه اجراهای خود را از سر خواهد گرفت.

درخلاصه داستان اثر آمده است: نمایش درباره زن شوهری است که برای رسیدن به ثروت، قدرت و تثبیت موقعیت خود بر علیه یکدیگر دسیسه‌چینی می‌کنند. ظرافت و زیرکی و درایت زنانه با درامی تراژیک در برابر قدرت، نیرنگ قرار گرفته و خودنمایی می‌کند.

برنامه اجرایی تالارهای اصلی و چهارسو تئاتر شهر نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..