دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ۲۰ مارس ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس سازمان سینمایی:

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: سفرهای استانی با هدف شناخت دقیق از ظرفیت‌ها، کمبودها و شنیدن دغدغه فعالان سینمای شهرستان‌ها و همچنین رصد جریان سینمایی استان‌ها انجام می‌گیرد.
رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: سفرهای استانی با هدف شناخت دقیق از ظرفیت‌ها، کمبودها و شنیدن دغدغه فعالان سینمای شهرستان‌ها و همچنین رصد جریان سینمایی استان‌ها انجام می‌گیرد.

هنرمندنیوز: محمد خزاعی در دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ظرفیت‌های مهمی در زیرساخت‌های سینمایی آذربایجان‌شرقی وجود دارد، اظهار کرد: همت خواهیم کرد تا تمام شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت دارای سینما باشند.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال تحقق عدالت فرهنگی در عرصه زیرساخت‌های سینمایی سراسر کشور هستیم، گفت: سینما کارکرد فرهنگی و اجتماعی دارد، تصویری که می‌سازیم و روایتی که در سینما انجام می‌گیرد، شاکله ذهنی مردم را می‌سازد؛ بنابراین باید این هنر حمایت شود و در توسعه زیرساخت‌ها توجه جدی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه از راه‌اندازی جشنواره ملی فیلم با هدف گذاری مشخص در آذربایجان‌شرقی حمایت می‌کنیم، یادآور شد: دفاتر سینمای جوان در استان‌ها از ۱۲ سال پیش تاکنون تجهیز نشده‌اند، که مشارکت استان به همراه حمایت سازمان سینمایی می‌تواند راهگشای این امر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آماده حمایت از تولید فیلم شهید شفیع زاده هستیم، گفت: تولید آثار سینمایی و مستند از شهدای شاخص استان‌ها جزو اولویت‌های سازمان سینمایی کشور است.

عابدین خرّم، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار تولید آثار سینمایی فاخر در تبریز و استان را نشان از ظرفیت بالای سینماگران منطقه دانست و اظهار کرد: از هر برنامه و اقدام هنری که به توسعه فرهنگی استان کمک کند، حمایت خواهیم کرد.

وی، تولید آثاری در راستای معرفی چهره شهدایی چون یاغچیان، شفیع زاده، تجلایی، مهدی و حمید باکری و حسن افشرد را ارزشمند دانست و گفت: هنرمندان بسیار مستعدی در استان وجود دارد که اگر مورد حمایت قرار گیرند، منجر به خلق آثاری فاخر در حوزه فیلم و سینما خواهد شد.

به خرّم با تاکید بر توسعه‌ی زیرساخت‌های سینمایی در سراسر استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در زمینه ساخت و احداث، استان پای کار است به شرطی که به همان میزان سازمان سینمایی در تجهیز اعتبار خرج کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..