جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فیلم مستند «عروسی پسر زینت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرهاد ورهرام در بخش «رقابتی اصلی» نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «انسان‌شناسی بصری» مسکو در کشور روسیه به نمایش در می‌آید.
فیلم مستند «عروسی پسر زینت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرهاد ورهرام در بخش «رقابتی اصلی» نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «انسان‌شناسی بصری» مسکو در کشور روسیه به نمایش در می‌آید.

هنرمندنیوز: مستند «عروسی پسر زینت» به کارگردانی، تهیه‌کنندگی، پژوهشگری و نویسندگی فرهاد ورهرام مستندساز ، در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران، در بخش رقابتی اصلی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «انسان‌شناسی بصری» مسکو در ساعت ۱۹ امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه (۱۴ می ۲۰۲۱) در گالری «ترتیاکف» در کشور روسیه به نمایش گذاشته می‌شود.

پخش بین‌المللی این مستند، بر عهده شرکت بین‌المللی پخش «هنر هفتم» با مدیریت علیرضا شاهرخی است.

این جشنواره، توسط مجمع بین‌المللی انسان‌شناسی بصری مسکو، با همکاری دانشگاه دولتی «لومونوسف» مسکو، انستیتوی مردم‌شناسی و آکادمی علوم روسیه و همچنین با نمایش آثار شاخصی از فرهنگ مردم اقصی نقاط دنیا از ساخته‌های کارگردانان کشورهای مختلف جهان، در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش«رقابتی اصلی»، بخش رقابتی «فیلم‌های اول»، بخش «سینما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «فروم» و ... از روزهای ۲۱ تا ۲۶ اردیبهشت ماه جاری (۱۱ تا ۱۶ می ۲۰۲۱) در پایتخت کشور روسیه برگزار می‌شود.

مجمع بین‌المللی انسان‌شناسی بصری تحت عنوان «دوربین واسطه»، هر دو سال یک‌بار و با هدف نشان‌دادن تنوع و وحدت فرهنگ مردم جهان، ملاقات مخاطبان سینما با زندگی روزمره مردم در دورافتاده‌ترین نقاط زمین و برقراری گفت‌وگو با آنها از طریق هنر سینما این رویداد سینمایی را در شهر مسکو در کشور روسیه برگزار می‌کند.

این جشنواره، با توجه به طیف گسترده‌ای از متخصصان و مخاطبانی که به همراه دارد؛ به تنوع و زیبایی سنت‌های مختلف فرهنگ مردم جهان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و با توجه به عنوان این رویداد سینمایی که «دوربین واسطه» است، به ویژه از فیلم‌هایی که گفت‌وگوی فرهنگ‌ها را از طریق تحقق مسئولیت اخلاقی نویسنده و پژوهشگر اثر، به خوبی انجام شده باشد، استقبال می‌کند و از همه مهمتر این‌که، مسئولیت اخلاقی یک کارگردان با دوربینش مقابل فرهنگی که در حال فیلمبرداری است و با هنرمندی به مخاطب خود انتقال می‌هد، برای آنها حائز اهمیت است.

تعدادی از عوامل فیلم مستند «عروسی پسر زینت» عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: فرهاد ورهرام، فیلمبردار: رضا تیموری، صدابردار: مهرداد عباسپور، صداگذار: مهرشاد ملکوتی، تدوین‌گر: طاهره حسینی و گوینده: زینت دریایی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..