شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۸ مه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یک نمایشگاه بزرگ و بی پیشینه در فرانسه به گروه "رولینگ استونز" ها برپا می شود
یک نمایشگاه بزرگ و بی پیشینه در فرانسه به گروه "رولینگ استونز" ها برپا می شود

هنرمندنیوز: یک نمایشگاه استثنائی، که، زیر نام "رولینگ استونز آنزیپد"،  به گروه اسطوره ای پاپ "رولینگ استونز" ، در استادیوم بزرگ دوچرخه سواری شهر مارسی، اختصاص داده شده، در روز ۱۰ ژوئن ۲۰۲۱ ، درهای خود را خواهد گشود. این نمایشگاه تا روز ۵ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

"میک جاگر"، خواننده گروه، که به خوبی فرانسه می داند، خود این خبر را در رسانه های فرانسوی پخش کرد و گفت که بازدید کنندگان این نمایشگاه را خواهند پرستید!!

در این نمایشگاه نزدیک به ۴۰۰ شیئی و عکس های بی نظیر، که از مجموعه خود اعضای گروه به امانت گرفته شده، در ۲۰۰۰ متر مربع به نمایش گذاشته خواهد شد.  اشیاء و آثاری که زندگی خصوصی آنان را از آغاز کار تا به امروز دنبال می کند.  پاره ای از مکان ها، چون استودیوی ضبط آنها، هم باز سازی شده است.

 

در میان این اشیاء شماری ساز، از جمله گیتار ها، درام ها (جاز) و نیز لباس های صحنه آنان، که به شکلی چشمگیر توسط  نورپرداز "رولینگ استونز" ها دیدنی تر شده اند،  به چشم می خورد. در آغاز عکس های آپارتمانی که در آن "استون" ها کار و تمرین های خود را تفریبا ۶۰ سال پیش  انجام می دادند، دید ه می شوند. جلد صفحه ها نیز جالب هستند چون در نبود شبکه های اجتماعی و محدودیت تبلیغات در آن دوران، این  جلد ها بهترین وسیله تبلیغات به شمار می آمدند.  به ویژه این که شماری هنرمند مهم، از جمله "اندی وارهال"، یکی از چهره های مهم پاپ آرت، وشماری دیگر  هنر خود را در اختیار آنان می گذاشتند.

این اشیاء در ۱۳ فضای مختلف پخش شده اند و پس از دیدار از آنها، بازدید کننده به تماشای کنسرتی که آنها به رایگان، در زوز ۲۵ مارس ۲۰۱۶،  در "هاوانا" پایتخت کوبا دادند، خواهند نشست. گفتنی است که این گروه، در همه این سالهای زندگی هنری،  تنها پنج بار به دادن کنسرت رایگان پرداخته است!

 

گروه "رولینگ استونز" وابستگی ای ویژه با شهر مارسی و منطقه های پیرامون آن ، از جمله "ویل فرانش" دارند که در آنجا آلبوم فراموشن نشدنی خود، "اگزایل آن مین استریت" را پر کردند و در شهر کوچکی به نام "والیه"، "میک جاگر"، خواننده گروه، به دنبال پرتاب یک صندلی به سویش،  زخمی شد و کارش به بیمارستان و خوردن بخیه کشید. اما کینه ای به دل نگرفت.

بازدید کنندگان می بایستی جای خود را رزرو کنند تا هم زمان بیش از ۲۰۰ نفر در نمایشگاه نچرخند.

بهای بلیط این نمایشگاه ۲۶ یوروست که برای جوان تر ها ارزان تر خواهد بود.

  • شهلا رستمی

 

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..