سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ۹ اوت ۲۰۲۲
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی هنرمند با بازیگر فیلم «پیتوک»

روناک قاسمی، لیسانس گرافیک، بازیگر تئاتر و سینما و کارگردان تئاتر که در کارنامه هنری او می توان به فیلم های سینمایی «سکوت پروانه ها»، «چهارشنبه خون به پا می شود» و نمایش های «۱۴۱۷»، «مکان، زمان، موضوع»، «درخت سیب گناه کار نیست»، «به مادرم نگو که منو دیدی» اشاره کرد، با «روناک قاسمی» که این روزها فیلم «پیتوک» را روی پرده سینماها دارد گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.
روناک قاسمی، لیسانس گرافیک، بازیگر تئاتر و سینما و کارگردان تئاتر که در کارنامه هنری او می توان به فیلم های سینمایی «سکوت پروانه ها»، «چهارشنبه خون به پا می شود» و نمایش های «۱۴۱۷»، «مکان، زمان، موضوع»، «درخت سیب گناه کار نیست»، «به مادرم نگو که منو دیدی» اشاره کرد، با «روناک قاسمی» که این روزها فیلم «پیتوک» را روی پرده سینماها دارد گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

هنرمندنیوز: این روزها فیلم پیتوک از شما در حال اکران است، این اثر چه حرفی برای گفتن دارد؟

سینما همیشه برای ما حرفها، داستان ها و لحظه های ویژه ای را ساخته است و فیلم سینمایى «پیتوک» هم به همین شکل، فیلم پیتوک به دور از هر کلیشه ای و با داستانی قهرمان محور، نبرد قهرمانش برای پیروزی خیر بر شر که در این مسیر و تلاش هایش مانع ها و موقعیت های نفسانی زیادی بر سر راهش قرار می گیرد و از آنها گذر می کند پیام های بسیارى دارد.

چگونه برای بازی دعوت شدید و نقش چه ویژگی هایی داشت که آن را پذیرفتید؟

من و کارگردان فیلم جناب مجید صالحی، در یک پروژه که من به عنوان بازیگر و جناب صالحی به عنوان مشاور کارگردان و برنامه ریز حضور داشتند آشنا شدیم، یک روز به من گفتند فردا که آمدید با خودتان یک ماسک همراه داشته باشید، تا آن موقع اطلاع نداشتم که در پیش تولید فیلم سینمایی شان «پیتوک» هستند و فردای آن روز من را با ماسک دیدند و چند فریم عکس گرفتند، گفتند که نقش نسیم امینی در فیلمنامه چشمهای ویژه ای دارد و بعد از تست تصویر همانجا جناب صالحی این اعتماد را به من کردند و برای نقش نسیم امینی انتخاب شدم.

کار کردن با چهره های مطرح دنیای تصویر چگونه تجربه ای بود؟

قطعا کار کردن کنار چهره های مطرح همان طور که بسیار جذاب است قطعا سخت تر هم خواهد بود، مخصوصا تجربه کار کردن کنار هادی حجازی فر و همبازی بودن با ایشان با آن همه تجربه و سابقه بسیار برای من چالش برانگیز و پر از آموختن بود.

آیا فیلم قابلیت و ویژگی های این را دارد که در گیشه پرفروش باشد و استقبال تا امروز برای خود شما چگونه بوده است؟

بله، به جرات می گویم که فیلمنامه فیلم پیتوک به لحاظ ساختار و استخوان بندی فیلمنامه درست و دقیقی است و کمتر این سال ها فیلمی را با فیلمنامه سر و شکل دار دیده ایم، فیلم پیتوک این ویژگی را داشته و همچنین کارگردانی آن که به دور از تمام کلیشه ها است، اما متاسفانه سینما این روزها از استقبال خوبی برخوردار نیست و گیشه های سینما فروش خوبی ندارند.

خوش چهره بودن چقدر در بولد شدن یا هنرمند تاثیر دارد و آیا شما خوش چهره هستید؟

شاید بی تاثیر نباشد، اما در کنار زیبایی بازیگر خوبی بودن مهم است، این سوال کمی جنبه های خودستایی اش زیاد است و شاید بهتر است که اصلا جواب ندهم، در مورد این که من زیبا هستم یا نه من که نباید بگویم و نمی دانم دیگران باید بگویند.

وضعیت سینمای ما را در دوران پساکرونا چگونه می بینید؟

متاسفانه سینما، از آغاز کرونا که باعث تعطیلی سینماها شد اوضاع خوبی ندارد، انگار سینما دارد از دستمان می رود و این خیلی غم انگیز است، باید برای آن تدبیری کرد چون به نظر من سینما در زندگی تمام ما نقش دارد، در زندگی من، شما و تمام ما، سینما برای ما لحظاتی را می سازد که شاید هیچ جا و هیچ وقت نتوانیم آن لحظه را تجربه کنیم، همین که پرده سینما برای ساعاتی دنیای دیگری را برابر چشمان ما می گذارد خودش شگفت انگیز است، شاید کمتر کسی را پیدا کنیم که سینما برای آن خاطره ای نساخته باشد، نباید بگذاریم سینما از دستمان برود.

حضور در این فیلم می تواند برای شما اتفاق دلنشینی باشد، دوست دارید قدم بعدی چه باشد؟

بله همین طور است، برای هر بازیگری کار کردن و دیده شدن در نقش هایی که دوست دارد و کار کردن با کارگردان های نام آشنا جالب و جذاب است و برای من هم به عنوان بازیگر تجربه کردن نقش هایی که دوستشان دارم بسیار دلنشین است.

 

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..