سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ اکتبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فیلم سینمایی «الویس» ساخته «باز لورمن» نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ تجربه خواهد کرد.
فیلم سینمایی «الویس» ساخته «باز لورمن» نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ تجربه خواهد کرد.

هنرمندنیوز: به نقل از ورایتی، فیلم زندگی‌نامه «الویس» درباره سلطان موسیقی راک اند رول سرانجام پس از اکران نشدن در سال ۲۰۲۱ در سال جدید میلادی راهی سینماها خواهد شد در نخستین نمایش جهانی خود در هفتادو پنجمین جشنواره فیلم کن تجربه خواهد کرد.

در فیلم زندگی‌نامه «الویس پریسلی» که «باز لورمن» آن را کارگردانی کرده، «تام هنکس» و «آستین باتلر» در نقش این چهره نامدار موسیقی بازی کرده‌اند که روایتی است از به شهرت رسیدن «الویس پریسلی».

این فیلم هم‌اکنون برای اکران در ۲۴ ژوئن در سینماها برنامه‌ریزی شده و به همین دلیل در شرایط کنونی نمایش آن به عنوان فیلم افتتاحیه کن غیرممکن است. جشنواره فیلم که چند سال پیش قانونی وضع کرد که بر اساس آن فیلم‌هایی افتتاحیه این جشنواره باید همزمان با نمایش در جشنواره کن در سینماهای فرانسه نیز اکران شوند.

«باز لورمن» در سال ۲۰۰۱ با فیلم «مولن روژ» و در ۲۰۱۳ با فیلم «گتسبی بزرگ» جشنواره فیلم کن را افتتاح کرده بود.

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن در حال برنامه‌ریزی برای برپایی این رویداد سینمایی از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خردادماه) به صورت حضوری است و اخیرا خبر نمایش ویژه فیلم «تاپ گان: ماوریک» با بازی «تانم کروز» نیز در این رویداد  سینمایی منتشر شده است.

«جرائم آینده» ساخته «دیوید کروننبرگ»،‌ «مثلث اندوه» به کارگردانی «روبن اوستلند»، «پسر» به کارگردانی «فلورین زلر»، «سیارک شهر» از «وس اندرسون»، «ستاره‌های ظهر» به کارگردانی «کلر دنی»، «او گفت» به کارگردانی «ماریا شرادر»، «نشان دادن» ساخته «کلی رایکارد»، انیمیشن «لایتیر» محصول جدید کمپانی پیکسار به کارگردانی «انگوس مک‌لین»،‌ «استخوان‌ها و همه» به کارگردانی «لوکا گوادانینو»، «بچه‌های مردم» به کارگردانی «ربکا زلوتوفستکی»، «دوباره پاریس را ببین» از «آلیس وینوکور»، «دون ژوان» به کارگردانی «سرژ بوزون»، «بلوند» به کارگردانی «آندرو دومنیک» و «روی علف‌های هرز» جدیدترین ساخته «نوری بیلگه جیلان» از جمله فیلم‌هایی هستند که احتمال حضور آن در کن ۲۰۲۲ مطرح است.

تبلیغات

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..