دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۳
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تازه‌ترین اثر مهدی فرخی هنرمند نگارگر با عنوان «سمت ملکوت» هم‌زمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) رونمایی شد.
تازه‌ترین اثر مهدی فرخی هنرمند نگارگر با عنوان «سمت ملکوت» هم‌زمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) رونمایی شد.

به گزارش هنرمندنیوز، تابلو نگارگری «سمت ملکوت»  با موضوع حضرت فاطمه زهرا(س)، تازه‌ترین اثر مهدی فرخی؛ هنرمند نگارگر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری است که عصر دیروز با حضور جمعی از مدیران حوزه هنری و هنرمندان در نگاه‌خانه حوزه هنری رونمایی شد.

این هنرمند که سال گذشته نیز در چنین روزی تابلو نگارگری «کوثر آفرینش» را با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س) خلق کرده بود، امسال نیز به مناسبت میلاد فرخنده بانوی یگانه دو عالم؛ حضرت زهرا(س) و در راستای گرامیداشت مقام والای مادر، با تابلو نگارگری «سمت ملکوت» به حوزه هنری آمده است.

فرخی که نشان درجه یک هنری را در کارنامه خود دارد، درباره تابلوی سمت ملکوت گفت: معمولا نگارگری روی مقوا و در ابعاد کوچک‌تر از بوم کار می‌شود. اما به دلیل علاقه‌ شخصی و تاثیرگذاری بیشتر این شیوه هنری روی مخاطب، نگارگری را روی بوم آوردم؛ چرا که نگارگری زیبایی‌های حسی بسیاری را به مخاطب ارائه می‌دهد که اگر بزرگ‌تر خلق شود می‌تواند تاثیرگذاری‌‌اش را بیشتر کند.

وی ضمن توضیح درباره مختصات تابلو نگارگری سمت ملکوت افزود: این تابلو در ابعاد ۱۰۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر با تکنیک اکریلیک خلق شده است و نمایی از فاطمه زهرا (س) را در حالی به نمایش می‌گذارد که پر و بال‌های فرشتگان برای ایشان چادر شده‌اند. همچنین آب روان؛ نمادی از حوض کوثر از بالا تا پایین این اثر را فرا گرفته است و با بال و پر فرشتگان در چادر حضرت (س) آمیخته شده است. آب حوض کوثر همراه با بال و پر فرشتگان، مفهومی آسمانی از ماهیت وجودی حضرت فاطمه زهرا (س) را به قلب مخاطب ساطع می‌کند.همچنین ۵ شاخه گل نرگس پیش پای حضرت زهرا (س) کشیده شده است که نمادی از پنج‌ تن آل عبا را به نمایش می‌گذارد.

این هنرمند نگارگر ادامه داد: گرامی‌ترین و با ارزش‌ترین موهبت خداوند «مادر» است. چه خوب است که مسلمانان جهان حضرت زهرا (س) را الگوی آسمانی مادران خود می‌دانند. باید سرشت پاک و مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) را در قلب‌هایمان نهادینه کنیم تا در دنیا و آخرت کام‌روا شویم.

فرخی در پایان تصریح کرد: به خود می‌بالیم که روزی را به عنوان پاسداشت مقام مادر در روزگار خود داریم و برای زحمات بی‌نظیر مادر از او قدردانی می‌کنیم. گرامیداشت روز مادر، موهبتی بی‌پایان از سوی خداوند است که باید آن را همه روزه با خود داشته باشیم.

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..